odwiedziny naszej strony

liczba odwiedzin: 926472

AKTUALNOŚCI Zespół Szkolno Przedszkolny

NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

Szlachetna paczka

Każdy z nas marzy o rodzinnych, ciepłych świętach ze stołem suto zastawionym pysznymi potrawami. Jest to czas radości, gdy zapominamy o codziennych troskach i cieszymy się z obecności najbliższych. Jednak nie dla każdego święta to moment beztroski. Są rodziny, które zmagają się z problemami dnia codziennego i przeciwnościami losu, dlatego potrzebują pomocy, aby móc spędzić Boże Narodzenie tak jak my. Uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w taką pomoc. Z inicjatywy koła wolontariatu działającego przy Samorządzie Uczniowskim, uczestniczyliśmy w zbiórce produktów w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Zebraliśmy duże ilości artykułów spożywczych, chemicznych, przyborów szkolnych oraz ubrań. Uczniowie pod okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego, zaangażowali się w ich pakowanie. Następnie dzięki uprzejmości Pana Roberta Hoszwy wszystkie paczki zostały dostarczone do miejsca ich zbiórki, skąd trafią do potrzebujących rodzin. Nasi uczniowie wzorowo zaliczyli lekcję z pomagania, empatii i wrażliwości na dobro drugiego człowieka.

 

 

 

Mikołajki w szkole

Święty Mikołaj - zawsze długo i z wytęsknieniem wyczekiwany przez wszystkie dzieci, także przez uczniów naszej szkoły. 6 grudnia nareszcie nadszedł ten piękny dzień. W tym roku św. Mikołaj przybył do nas bryczką zaprzężoną w konie, co stanowiło nie lada atrakcję. Wspomagały go dzielnie dwa elfy. Zawitał do przedszkola oraz odwiedził każdą klasę. Czy uczniowie naszej szkoły byli grzeczni i zasłużyli na prezenty? Z pewnością tak, gdyż św. Mikołaj całkowicie opróżnił swoje wypełnione podarkami po brzegi worki.

 

 

 

Marzycielska poczta

 

Pójść do szkoły, spotkać się z kolegami z klasy, wyjść na podwórko, pograć w piłkę. Mogłoby się wydawać, że to rzeczy całkiem zwyczajne i takie codzienne. Niestety nie dla każdego. Są dzieci, dla których jest to wielkie marzenie. Uczniowie naszej szkoły w ramach inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, aktywnie włączyli się w akcję pt. "Marzycielska poczta". Wykonali piękne kartki
z życzeniami i pozdrowieniami  dla Wiktorii i Pawła - dzieci, których stan zdrowia nie pozwala na codzienne funkcjonowanie tak robi to większość ich rówieśników. Wszystkie kartki zostały wysłane do adresatów. Mamy nadzieję, że nasze prace sprawią Wiktorii i Pawłowi wiele radości. Trzymamy kciuki za ich powrót do zdrowia!!.

 

 

 

Pieczemy świąteczne pierniki

W poniedziałek 3 grudnia uczniowie klas I-III pod opieką nauczycieli, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. W całej szkole unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i dorosłych – najmilsze wspomnienia świąteczne.

 

 

 

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żelazówce otrzymał

Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

 

30 listopada bieżacego roku w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja Rady Miejskiej.
Po
przyjęciu porządku obrad Pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski wraz z Panem Witoldem Łopatą – Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej wręczyli naszej szkole certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo przedłużający udział w programie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
Na koniec Naczelnik- Witold Łopata podziękował wszystkim za zaangażowane w sprawy dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UZNANIE.
Oczywiście nie spoczywamy na laurach, działamy dalej , realizując akcje, które szerzą wiedzę
o bezpieczeństwie naszych uczniów.

sesja-rady-miejskiej-w-dabrowie-tarnowskiej-2018

 

 

VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo"

 

 

    W piątek 30 listopada 2018 r. odbył się VI Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.               W konkursie wzięli udział uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Aleksandra Schab klasa VI, Julia Moździerz klasa VIII oraz debiutujący zespół wokalno muzyczny „Experyment” w składzie;

 • Dawid Bodziony – instrumenty klawiszowe

 • Patrycja Bajda - gitara klasyczna

 • Konrad Czyżowicz – gitara klasyczna

 • Magdalena Pikul - wokal

 • Karolina Moździerz – wokal

 • Martyna Kiełb – wokal

Podczas konkursowych zmagań nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i pięknie reprezentowali Szkołę w Żelazówce. Ukoronowaniem ich popisów muzycznych było otrzymanie wyróżnienia dla zespołu „Experyment” Nadmienić trzeba , że był to ich pierwszy występ w konkursach muzycznych.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

EXperyment..mp4 film

Julia_Mozdzierz..mp4

Ola_Schab..mp4

 

 

Wycieczka klas 1-3 do Dąbrowy Tarnowskiej

     Dnia 29.11.2018 r. uczniowie klasy 1-3 wraz z wychowawczyniami, udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego ze szkołą gabinetu stomatologicznego UNIDENT, na badanie jamy ustnej. Każdy rodzic otrzymał pisemną informację na temat stanu uzębienia swojej pociechy.
Na koniec wizyty wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci szczoteczek do zębów oraz dyplomy. Następnie uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie uczestniczyli
w ciekawych zajęciach o tematyce patriotycznej pt. „Polska – ja, ty i My!”. Na koniec, udali się do Urzędu Pocztowego, w celu wysłania listu do św. Mikołaja. 6 grudnia przekonamy się czy nasze marzenia się spełnią…..

Serdecznie Dziękujemy Paniom z Unidentu, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Urzędu Pocztowego za miłe przyjęcie.

 

 

WYCIECZKA DO UNIDENTU ORAZ DO MUZEUM DROGOWNICTWA
W SZCZUCINIE KLAS IV- VIII

 

       28 listopada uczniowie klas IV- VIII , Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce udali się do Centrum Medycznego „Unident” w Dąbrowie Tarnowskiej . Na miejscu nasi uczniowie skorzystali z usług stomatologicznych na najwyższym poziomie. Wyspecjalizowani specjaliści- stomatolodzy sprawdzili stan ząbków naszych uczniów. Gdy już wszystkie ząbki zostały sprawdzone, otrzymaliśmy szczoteczki do zębów, by zawsze pamiętać o dbaniu o higienę jamy ustnej. Dziękując, bezpiecznie udaliśmy się do autobusu, którym wyruszyliśmy w dalszą naszą podróż. Naszym kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Jest to siedziba Zespołu Historii Drogownictwa w której są gromadzone, chronione, udostępniane zabytki drogownictwa z terenu całej Polski. Po muzeum oprowadziła nas sympatyczna Pani przewodnik, która przedstawiła nam historie dróg od starożytności po dzisiejsze czasy. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadań, podziwiając wewnątrz eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg , mostów, dokumenty oraz sztandary. Następnie zwiedziliśmy zewnętrzną część muzeum, gdzie w czasie spaceru podziwialiśmy maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom. Na koniec Pani przewodnik zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach, zaznaczając, że nasi uczniowie wzorowo prezentują się w kamizelkach odblaskowych. Wszyscy serdecznie podziękowaliśmy za możliwość zwiedzenia muzeum. Następnie choć troszkę zmarznięci to z uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Żelazówki.

 

 

 

Wieczór Andrzejkowy klas IV-VIII

 

Andrzejki to magiczny wieczór kiedy przyszłość uchyla rąbka swojej tajemnicy. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły. W dniu 28 listopada 2018 r. odbyło się spotkania andrzejkowe. Był to czas licznych wróżb i atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Wywróżyliśmy m.in.  imiona przyszłego męża lub żony oraz dowiedzieliśmy się, jakie zawody będziemy wykonywać w przyszłości. Nie zabrakło także tradycyjnego lania wosku przez klucz. Zabawa zakończyła się pysznym poczęstunkiem a wszyscy uczniowie udali się do domów w znakomitych nastrojach.

 

 

Zabawa andrzejkowa dla klas 1-3

          27 listopada 2018 roku w NSP w Żelazówce odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 1-3.
W tym dniu na uczniów czekały liczne atrakcje przygotowane przez rodziców i wychowawców – słodki poczęstunek, pizza oraz ciekawe wróżby i dyskoteka, podczas której królowała skoczna i wesoła muzyka. Uczniowie przebrali się za postacie z bajek, byli również bohaterowie z komiksów. Zabawa andrzejkowa dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych.

 

 

 

Mamy srebro w „Dwa ognie”!!!

 

      21.11.2018 r. odbył się w Nieczajnie Górnej Gminny Turniej „Dwa ognie” o Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej w ramach Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę „Razem Dla Niepodległej”. W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn ze szkół w: Nieczajnie Górnej, Żelazówce, Gruszowie Wielkim, Szarwarku, Dąbrowie Tarnowskiej oraz Smęgorzowie, a uczniowie rekrutowani byli z klas I – III. Zawodnicy w składzie: Natalia Sieszchuła, Joanna Węc, Szymon Świerczek, Mikołaj Sołtys, Tomasz Rojek i Dominik Miturka (klasa III), przygotowani przez p. Janinę Kwaśniak, rozegrali 5 fantastycznych spotkań (jedno ze zwycięstw bez straty zawodnika!) oraz jedną porażkę (z drużyną z Szarwarku). Walka była ciężka, zawodnicy mocni, ale nasi uczniowie walczyli dzielnie i zajęliśmy ostatecznie wspaniałe 2 miejsce, ustępując jedynie pola gospodarzom (z którymi wygraliśmy w ostatnim meczu!). Natalia, Joasia, Szymon, Dominik, Mikołaj i Tomek grali naprawdę fenomenalnie i możemy być z nich dumni.

Wszystkim zawodnikom gratulował osobiście Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztof Kaczmarski, każda drużyna otrzymała też pamiątkowe medale.

Pełna klasyfikacja medalowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

II miejsce – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

III miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa im. 2000-lecia Chrześcijaństwa w Szarwarku

IV - miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej

VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim

 

 

Listy z Turcji – NARESZCIE!!!!!!!

 

                  Dziś dotarły – 20.11.2018r. -  do nas długo wyczekiwane pierwsze listy z Turcji, nasze dotarły już dawno, a my ciągle czekaliśmy i trzeba przyznać, że powoli traciliśmy nadzieję myśląc, że „zaginęły w akcji”. Nauczycielka turecka – Pani Selda zapewniała, że listy wysłała 8 października i sama zachodziła w głowę gdzie się podziewają.

Na szczęście dotarły. Uczniowie z radością otwierali zaadresowane do siebie koperty i czytali listy po angielsku. Cieszy fakt, że nie było problemów ze zrozumieniem treści. Dowiedzieliśmy się ile mają lat, gdzie chodzą do szkoły, czym zajmują się ich rodzice, jakie mają rodzeństwo, czym się interesują, itp.

Dostaliśmy również zadanie do wykonania – zaśpiewać po angielski piosenkę, której link nam podesłali. Piosenka okazała się dla nas łatwa. Już ją zaśpiewaliśmy, co zostało nagrane na krótkim filmiku. Mamy nadzieję, że zadanie zostanie zaliczone

Teraz piszemy kolejne  listy – o szkole i czekamy na takie same od nich. Musimy też wymyślić zadanie dla uczniów z Turcji.

MS

 

 

Uroczystość poświęcenia i wręczenia Sztandaru Drużyny Orląt ze szkoły w Żelazówce

Doniosłą rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczczono ufundowaniem sztandaru-proporca dla Drużyny Orląt. Wcześniej zorganizowano akcję pozyskiwania funduszy, w którą zaangażowali się rodzice oraz cała społeczność Żelazówki i Brnika. Orlęta podjęły akcję, udekorowania flagą narodową każdego domu, tym samym wsparcia inicjatywy ufundowania sztandaru. Akcja zakończyła się powodzeniem, ponieważ 80% mieszkańców wywiesiło flagi i udekorowało domy symbolami narodowymi.

Uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru Drużynie Orląt odbyła się w dniu 18 listopada 2018 roku w kościele parafialnym w Żelazówce. Przed mszą Orlęta rozdały wykonane w szkole kotyliony i pamiątki okolicznościowe. W pierwszym punkcie uroczystości na placu przykościelnym odbyło się przywitanie gości z udziałem pododdziałów i pocztów sztandarowych Drużyny Orląt, Związku Strzeleckiego „Strzelec” im. Gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Przeglądu pododdziałów dokonali: Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego insp. Marek Matuła wraz z Delegacją Komendy Głównej, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Poseł na Sejm Wiesław Krajewski oraz Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź. Po złożeniu meldunku odśpiewano hymn państwowy, po czym udano się na Mszę Świętą. W homilii Ksiądz proboszcz Marek Lasek nawiązał do symboliki sztandaru, na którym widnieją symbole narodowe Godło Orzeł Strzelecki i wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Przypomniał ewangeliczną naukę o talentach, aby wykorzystać je dla służby Bogu i Ojczyźnie. Następnie Ksiądz Proboszcz poświecił sztandar, a wręczenia dokonał Komendant Główny insp. Marek Matuła wspólnie z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofem Kaczmarskim, Posłem Wiesławem Krajewskim i Dyrektor szkoły Magdaleną Woynarowską - Piasecką. Po tej doniosłej chwili głos zabrali: Komendant Główny, Burmistrz i Poseł oraz dyrektor szkoły, podnosząc rolę wychowania obywatelskiego i patriotycznego w pracy z Drużyną Orląt. Komendant w imieniu Komendy Głównej podziękował okolicznościowym pismem za wspieranie Orląt i kształtowania postaw patriotycznych. Opiekun Drużyny Orląt został wyróżniony mianowaniem na kolejny stopień strzelecki - młodszy inspektor ZS. Niepodległościowa akademia ukazała dzieje walki narodu polskiego o wolność Ojczyzny oraz heroiczną postawę w tej walce dzieci i młodzieży – czyli Orląt. Dopełnieniem części artystycznej był film historyczny, pieśni i poezja strzelecka, legionowa i orlęca oraz sceny teatralne obrazujące dramatyczne dzieje narodu i Ojczyzny. W końcowej scenie wystąpiły dzieci przedszkolne z przesłaniem umiłowania Ojczyzny.

Uroczystość w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę była doniosłym wydarzeniem nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także dla mieszkańców i środowiska lokalnego.

 

 

Świetlicowe zabawy z dywanem interaktywnym

 

              W naszej szkolnej świetlicy nie ma miejsca na nudę! Wręcz przeciwnie: świetnie się bawimy i dużo się ruszamy. Zarówno duże jak i male „świetliczaki” zawsze z chęcią przyjmują propozycje zabaw z dywanem interaktywnym i nigdy nie żałują. Dzięki temu niezwykłemu urządzeniu można nie tylko ciekawie spędzić czas na świetlicy, ale przede wszystkim: rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczyć percepcję i spostrzeganie, rozwijać dużą motorykę a nawet ćwiczyć angielski! Tyle możliwości zamkniętych w niedużej skrzynce!

 

 

Drużyna Orląt na uroczystościach 100 – lecia odzyskania niepodległości
przez Polskę w Dąbrowie Tarnowskiej

Drużyna Orląt ze szkoły podstawowej w Żelazówce  na zaproszenie Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego i Burmistrza  Krzysztofa Kaczmarskiego uczestniczyła 11 listopada 2018r. w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Dąbrowie Tarnowskiej. W tak doniosłych wydarzeniach Orlęta naszej szkoły po raz pierwszy zaprezentowały się z pocztem sztandarowym – proporcem ufundowanym  na okoliczność odzyskania niepodległości. W uroczystej mszy świętej stanęliśmy jako zwarty pododdział ze sztandarem obok Państwowej Straży Pożarnej i Strzelców z Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego  w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas mszy świętej odprawionej przez Ks. proboszcza w intencji Ojczyzny odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Po nabożeństwie nastąpił przemarsz na dalszą część obchodów, które miały miejsce pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim. Patriotyczne przemówienia odnoszące się do historii i obecnej sytuacji społeczeństwa polskiego wygłosili samorządowcy dąbrowscy: Tadeusz Kwiatkowski i Krzysztof Kaczmarski oraz posłowie na Sejm RP Anna Czech i Wiesław Krajewski. Orlęta Krystian Pieprz i Szymon Węgrzyn zaciągnęli wartę honorową z bronią przy pomniku, zaś  delegacja Wiktoria Rokocz, Jakub Porada, Alan Ciąbor i Kamil Kiwior z Panią Dyrektor złożyła wieniec przed pomnikiem. Do zaszczytnej funkcji pocztu sztandarowego z proporcem wytypowano dowódcę Dominika Sołtysa, Magdalenę Pikul i Martynę Kiełb. Na koniec uroczystości sztandar  Drużyny z Orląt ze szkoły w Żelazowce został zaprezentowany licznie zgromadzonym uczestnikom uroczystości, czym wzbudził zainteresowanie. Oprócz wymienionych Orląt drużynę na obchodach reprezentowali: Klaudia Słowik, Julia Moździerz, Dawid Bodziony, Gabriela Pikul, Kacper Ujek i rekrut Sebastian Bieś. Udział Orląt w doniosłych uroczystościach w Dąbrowie Tarnowskiej był wyjątkowym przeżyciem i pozostanie w pamięci. Postawa i służba Orląt została zauważona za co otrzymali podziękowanie od  starosty, burmistrza  oraz posła na Sejm Wiesława Krajewskiego.

Po uroczystościach Orlęta zaproszono na gorący posiłek i ciasto.  Opiekę na orlętami sprawowali Pani dyrektor Magdalena Woynarowska-Piasecka i nauczyciel Roman Głowacki, którzy serdecznie dziękują rodzicom za okazaną pomoc.

 

 

Upominki od IPN dla Pierwszoklasistów

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotował dla wszystkich pierwszoklasistów w całym kraju specjalny prezent – ołówki i zeszyty do j. polskiego. Pierwszoklasiści z wojewódźtwa małopolskiego otrzymali zeszyty z wizerunkiem gen. Józefa Piłsudskiego. Dla naszych uczniów było to wielkie zaskoczenie i wyróżnienie. Ten pakiet edukacyjny dał im dużo radości i na pewno posłuży w dalszej pracy.

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ

 

 

W piękny listopadowy dzień , tj. 10.11 poprzedzający setną rocznicę Odzyskania Niepodległości
Run Team Dąbrowa Tarnowska zorganizowało bieg upamiętniający to wydarzenie. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym biegu, reprezentowana przez uczennicę klasy VIII, Klaudię Słowik oraz Panią Olgę Kopała. Dąbrowski Bieg Niepodległości, to świetny sposób na nietypowe uczczenie Święta Niepodległości. Bieg miał charakter patriotyczny, wszyscy biegi w koszulkach białych bądź czerwonych, by razem wspólnie stworzyć flagę biało- czerwoną. Było naprawdę pięknie, na koniec nastąpiło uroczyste wręczenie medali odlewanych specjalnie na tą okazję.

 

Pełne pieśni patriotycznych obchody

100-lecia Święta Niepodległości

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelazówce

         W piątek, 9 listopada 2018 roku, na dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelazówce odbyła się uroczysta akademia na pamiątkę przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z klasy IV-VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pana Romana Głowackiego.  Przedstawienie zaprezentowane przez uczniów było swoistą lekcją historii i patriotyzmu. Przybliżyło ono dzieciom i młodzieży tragiczne losy Polski i Polaków oraz pomogło zrozumieć czym jest wolność i jak trudna niekiedy prowadzi do niej droga. Sceny historyczne przeplatane były pięknie wyrecytowanymi fragmentami poezji patriotycznej z pieśniami patriotycznymi śpiewanymi przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego. Piękna dekoracja wykonana przez panie Barbarę Bogacz-Budzyna , Mariolę Szumlańską-Śliwa oraz Bernadettę Maj,barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Po zakończonej części artystycznej wszyscy uczniowie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i wojskowych a następnie o godzinie 1111 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego . Następnie odbył się Biało-czerwony przemarsz krajową drogą nr. 73  oczywiście ze śpiewem na ustach.

 


 

POZNAJEMY ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA W KLASIE IV I V

 

W pierwszym tygodniu listopada, w ramach realizacji programu „Trzymaj Formę” uczniowie z klasy czwartej i piątej „trzymały formę” poznając budowę prawidłowej piramidy żywienia. Zajęcia polegały na zapoznaniu się z planszą, którą Pani Olga nasza wuefistka omówiła i przedstawiła pogadankę na temat zdrowej żywności. Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu racjonalnego odżywiania się człowieka, zasad prawidłowości żywienia oraz zasady racjonalnego zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze, tworzyliśmy w grupach nasze „piramidy”. Dzięki naszej aktywności powstały dwa piękne plakaty, które zawisły w naszej szkole i przypominają uczniom jak ważne jest racjonalne żywienie, by prawidłowo się rozwijać i zwiększać swoją aktywność i sprawność.

 

KO

 

 

Pamiętamy o bohaterach

 

Zbliża się 11. Listopada,  ważne święto w historii Polski – święto upamiętniające odzyskanie niepodległości.  Wolność i niepodległość naszej ojczyzny zawdzięczamy bohaterom sprzed lat,  którzy walcząc nie rzadko oddawali własne życie.

Musimy o nich zawsze pamiętać dlatego klasa VIII wraz z wychowawcą wybrała się dziś (6.11.2018r)  na godzinie wychowawczej do miejscowości Brnik aby uporządkować miejsce wokół pomnika Bohaterów Narodowych. Pomnik przyozdobilismy również biało – czerwonymi wstęgami aby godnie uczcić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości i zapaliliśmy znicze.

 Mamy nadzieje,  że pamięć o tych ludziach i ich szlachetnych czynach nigdy nie przeminie.

 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA” 2018/ 2019

31 października 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego wraz z Koordynatorem akcji oraz nauczycielami naszej szkoły, podsumowaliśmy nasze działania na rzecz projektu „Odblaskowa szkoła”. W tym roku podjęliśmy wiele akcji i konkursów związanych z zwiększeniem aktywności szkoły w zakresie szerzenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa oraz wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, które dają im możliwość większego bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem tej akcji było także zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku noszenia przez dzieci do 15 lat elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia.
W tym roku szkolnym 2018/ 2019 zrealizowaliśmy szereg działań związanych z tym projektem:

 

 

 • Wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe

 • Konkurs plastyczny „Najładniejsze odblaski”dla Klas I-III

 • Konkurs plastyczny „Najładniejsze odblaski ”dla Klas IV- VIII

 • Konkurs wiedzy teoretycznej„Quiz- Bezpieczna droga” I- III

 • Przemarsz po okolicach Żelazówki i Brnika z plakatami i odblaskami

 • Odblaskowa dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

 • Konkurs na „ Bezpieczną gazetkę klasową”

 • Rajd odblaskowy – wycieczka rowerowa klas VI, VII

 • Prezentacja multimedialna dotycząca bezpieczeństwa

 • Bezpieczne dzieci” filmik multimedialny wykonany przez uczniów wychowawcami z klas IV- VII

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne dzieci”

 • Spotkanie z panem/ panią policjant ( prelekcja na temat bezpieczeństwa drogowego)

 • Przeprowadzanie dzieci przez ulicę/ praca Pana Stopa

 • Sprawdzanie frekwencji chodzenia w kamizelkach odblaskowych

 • Wyposażenie uczniów w inne elementy odblaskowe niż kamizelki, konkurs na najwięcej odblasków w klasie

 • Organizacja zajęć pozalekcyjnych (CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM O BEZPIECZEŃSTWIE)

 • Kolorowanki odblaskowe

 • Biegi terenowe w odblaskach

 • Odblaski na spacerach i wycieczkach

 • Bezpieczne grillowanie,

 • Pierwsza pomoc – spotkanie z ratownikiem medycznym

 • Odblaskowy E-twinnig” promocja akcji odblaskowej w Turcji

 • Bezpieczny Basen”- bezpieczne zajęcia na Krytej Pływalni

 • Opowiadanie i rymowanki dotyczące odblasków- krótkie szkolne przedstawienie na temat odblasków

Na koniec, by podsumować nasze prace, uczniowie oglądnęli własnoręcznie przygotowane filmy multimedialne o tematyce bezpieczeństwa. Mamy nadzieję , że podjęte działania przez naszą szkołę w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły, szczególnie gdy mieszkamy przy tak ruchliwej drodze.
 
 

ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to okres w naszym roku , kiedy zatrzymujemy się w chwili zadumy, by pomodlić się na grobach naszych bliskich
oraz by zapalić znicze i posprzątać. Dlatego też, uczniowie i uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce udali się wraz z Panią Olga, by zapalić ”świeczki”, upamiętnić naszych bliskich, a przede wszystkim wspólnie pomodlili się o wieczny spoczynek dla zmarłych. Następnie uczniowie z cmentarza parafialnego udali się pod pomnik w Brniku, by złożyć hołd poległym żołnierzom w czasie II wojny Światowej. Tam również zostały zapalone znicze oraz zmówiono modlitwę. Po chwili zadumy wróciliśmy do szkoły, a każdy w ciszy zastanawiał się nad zbliżającym się świętem.

 

 

 

 

Orlęta na uroczystościach 100-lecia odzyskania niepodległości w Tarnowie

Drużyna Orląt ze szkoły podstawowej w Żelazówce uczestniczyła w regionalnych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez miasto - ,,Tarnów jako pierwsze niepodległe” -w dniu 30.X.2018r. Orlęta dostąpiły zaszczytu zaciągnięcia warty honorowej przy tablicy upamiętniającej zasłużonych bohaterów dla odzyskania niepodległości, wywodzących się z Tarnowa i regionu. Następnie delegacja Orląt złożyła wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Godnie zaprezentowaliśmy swoją drużynę i szkołę, za co otrzymaliśmy podziękowania od organizatorów.

Drużynę Orląt reprezentowali: Dawid Bodziony, Krystian Pieprz, Kacper Ujek, Szymon Węgrzyn, a opiekę sprawował nauczyciel Roman Głowacki.

 

BEZPIECZEŃSTWO NA BASENIE TO PODSTAWA

Bezpieczeństwo dzieci to priorytetowe zadanie każdej placówki oświatowej. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żelazówce podejmuje różnorodne działania, które mają na celu utrwalenie umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa we wszystkich możliwych aspektach.
Dlatego też 26 października 2018 r. uczniowie w ramach zajęć na Krytej Pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej przypominali sobie zasady bezpieczeństwa na basenie. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze, na wspólnej nauce, zabawie. Na koniec nasza Pani Instruktor Olga Kopała oraz Panowie Ratownicy WOPR, przekazali nam ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa na kąpielisku.

Poznaliśmy 10 ważnych „przykazań basenowych”:

 1. Zadbaj o schłodzenie ciała przed kąpielą.

 2. Nie kąp się, gdy źle się czujesz.

 3. Zawsze noś klapki i nie biegaj po hali basenowej.

 4. Korzystaj z zjeżdżalni, zawsze bezpiecznie i stosuj się do regulaminu panującego z jej korzystania.

 5. Pamiętaj o odpowiednim stroju na basenie. Dobrze jest mieć czepek pływacki.

 6. Nie wchodź do wody z pustym lub pełnym żołądkiem.

 7. Jeśli nie umiesz pływać, nie wypływaj na głęboką wodę.

 8. Nie przeceniaj swoich sił i umiejętności.

 9. Pamiętaj, nigdy nie wolno podtapiać innych kąpiących, nawet podczas zabawy.

 10. Zanim wskoczysz do wody, upewnij się, że miejsce to jest przeznaczone do skoków i że nikt tam nie pływa.

ZAPAMIĘTAMY, że zajęcia na basenie wspomagają rozwój, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, wzmacniają układ mięśniowy i doskonale rozwijają układ oddechowy.
Ćwiczenia na basenie to wiele korzyści dla zdrowia i prawidłowego rozwoju, ale zawsze przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

 

 

 

Odblaskowo rowerami do szkoły i ze szkoły


Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce wykorzystując piękną, złotą jesień, do szkoły i ze szkoły wykorzystują transport rowerowy, nasi podopieczni wiedzą, by zawsze pamiętać o kamizelkach odblaskowych i innych odblaskach, szczególnie gdy przemieszczają się rowerami i poruszają się po drodze asfaltowej. „ Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” oraz „ Odblaskowa Szkoła”Ze względu na realizowane w naszej placówce programy

SERDECZNIE KOCHANI GRATULUJEMY ROZWAGI I CIESZYMY SIĘ, ŻE WYNOSICIE Z NASZEJ SZKOŁY BARDZO ISTOTNE ZASADY, TYM RAZEM DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA.

 

 

ODBLASKOWA SZKOŁA RÓWNIEŻ W TURCJI
DZIĘKI PROGRAMOWI E- TWINNIG

 

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żelazowce w roku szkolnym 2018/ 2019 już po raz kolejny bierze udział w konkursie Odblaskowa Szkoła oraz w programie e- Twinning. Jak wiemy w tym roku Pani Marzena Świątek i jej podopieczni w ramach pierwszego zadania e- Twinning postanowili rozpowszechnić udział naszej szkoły w programie Odblaskowa Szkoła również w Turcji, wysyłając im informacje na temat tej akcji. Wysyłając elementy odblaskowe, chcieliśmy propagować właściwe zachowania bezpieczeństwa na drodze, oraz sprawdzić czy u nich w Turcji jest podobna akcja. A oto rezultaty, uczniowie z „ zaprzyjaźnionej szkoły” odesłali nam zdjęcie, na którym propagują elementy odblaskowe oraz nasze „polskie odblaski”, jednocześnie wykonując zadane im pierwsze zadanie.
                                                DZIĘKUJĘMY ZA WSPÓŁPRACĘ

                                                                                                                                                                                                                    „ PAN STOP” W NASZEJ SZKOLE                                                                   „Stopek” bądź „Pan Stop” czy zgodnie z oficjalnym nazewnictwem „kontroler ruchu drogowego nadzorujący przejścia dla pieszych” funkcjonuje w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w      Żelazówce. Znajdziemy go w pobliżu głównej drogi krajowej nr 73, w sąsiedztwie naszej szkoły, w miejscu gdzie przechodzenie przez ulicę jest wyjątkowo niebezpieczne. Zadaniem naszego „Stopa”,czyli Pana Mariana Wójcika jest przeprowadzanie dzieci przez ulicę. Pan Marian z charakterystycznym „lizakiem”, czyli wskaźnikiem z napisem: "stop", ubrany jest w odblaskowy strój . Liczyć na niego możemy zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych. Często zajmujesię nie tylko przeprowadzaniem dzieci, ale także osób w podeszłym wieku i innych mieszkańców Żelazówki i Brnika.

 

 

SZACHOWNICA, PARTIA, ROSZADA- NASI UCZNIOWIE GRAJĄ W SZACHY
Gra w szachy jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów kształtowania i modelowania osobowości człowieka. Szachy uczą rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie. Dlatego też w naszej szkole już drugi rok organizowane są zajęcia dodatkowe gry w szachy dla klas I-VIII. Na zajęciach uczniowie poznają podstawy szachów (teoria, taktyka czy strategia), otrzymają ogólną wiedzę o grze . Serdecznie zapraszamy na "szachy", by móc spróbować rozwijać umiejętności w rozgrywkach z rówieśnikami. DO ZOBACZENIA

 

 

Orlęta u Błogosławionej Karoliny

            W dniu 18 października 2018 r. Orlęta uczestniczyły w uroczystościach Drogi Krzyżowej szlakiem męczeństwa Błogosławionej Karoliny Kózka w Wał – Rudzie. Dostąpili zaszczytu honorowej asysty oraz niesienia relikwii Błogosławionej Karoliny, a następnie zaciągnęli wartę w miejscu jej męczeńskiej śmierci. Orlęcą postawą i modlitwą dali wyraz szacunku do wartości, jakim służyła młodzieńcza Błogosławiona, która oddała życie w obronie godności. Honorowa postawa Orląt została zauważona wśród kilku tysięcy pielgrzymów, co podkreślił kustosz sanktuarium ksiądz Zbigniew Szostak. W asyście orlęcej uczestniczyli: st. Orlę Dawid Bodziony, st. Orlę Kacper Ujek oraz Orlęta Alan Ciąbor i Jakub Porada. Opiekę sprawował nauczyciel Roman Głowacki.

RG

 

 

Szkoła w Żelazówce mówi STOP uzależnieniom

 

 

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć i to jak teraz wychowamy młode pokolenie będzie miało ogromny wpływ na ich i naszą przyszłość.

 

Dziś, 21.10.2018r., przedstawiciele samorządów klasowych z naszej szkoły wzięli udział w „Ciepłym Marszu Pamięci”. Marsz ten jest ostatnim zadaniem kończącym udział w Kampanii Białych Serc – czyli ogólnopolskiej akcji przeciwko uzależnieniom i przemocy.

 

O godzinie 19:00 zebraliśmy się pod kościołem w Żelazówce, skąd przemaszerowaliśmy na cmentarz. Tam zapaliliśmy znicze, ułożyliśmy z nich wielkie serce i pomodliliśmy się za wszystkie ofiary narkotyków i innych nałogów.

 

 

 

XIV kampania Białych Serc nie zwalnia tempa

 

      Przyłączając się do XIV Kampanii Białych Serc (ogólnopolskiej akcji przeciwko uzależnieniom i przemocy) jako szkoła uczestniczymy w różnych akcjach promujących walkę z uzależnieniami.

19. października cała szkoła uczestniczyła w tzw. „Głośnym Marszu”, którego celem było otwarte przyznanie się do walki z każdym, nawet najmniejszym nałogiem. Uczniowie wyposażeni w białe balony w kształcie serduszek (symbol kampanii), gwizdki oraz trąbki i transparenty przemaszerowali drogą krajową biegnącą obok naszej szkoły, nierzadko powodując zaciekawienie wśród przejeżdżających kierowców.

    Mamy świadomość, że nie od razu uratujemy wszystkich ludzi którzy wpadli w sidła nałogu, ale z pewnością uratujemy siebie i swoich znajomych, a to już świetny początek.

 

 

 

 

Szkolny Konkurs „Śpiewamy Karaoke Dla Niepodległej”

W tym roku czcimy jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski – 100 lecie odzyskania niepodległości. Radosna to data, bo przecież przyniosła naszemu narodowi zwycięstwo i upragnioną wolność.

Mając na uwadze powyższe wydarzenie, 18 października 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żelazówce odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Śpiewamy karaoke dla Niepodległej”.

Celem przedsięwzięcia było kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność. Poprzez wspólny śpiew oddaliśmy hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

W konkursie wzięły udział dzieci z klas I-VIII w dwóch kategoriach wiekowych.

Jury w składzie: Agnieszka Ciąbor, Wioletta Rodak, Olga Kopała i Robert Hoszwa wyłoniło zwycięzców. Oficjalne wyniki poznamy na Uroczystej Akademii z okazji 100lecia Odzyskania Niepodległości 9 listopada 2018r.

 

 

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA ZA DUSZĘ
ŚP. PANI HELENY TUCKIEJ

 

W dniu 17 października 2018 roku uczniowie Zespoły Szkolno- Przedszkolnego
w Żelazówce wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystej mszy świętej za duszę
śp. Pani Heleny Tuckiej, założycielki naszej szkoły. Msza święta odbyła się w naszej parafii, a odprawiona przez naszego ks. proboszcza Marka Laska., pokazała, by zawsze okazywać szacunek osobom, które od nas odeszły, a także, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
I choć mimo tego, że nie każdy z nas nie miał możliwość poznania Pani Heleny Tuckiej, podziękujmy jej za możliwość uczenia się w naszej szkole, modlitwą w ciszy :

„ WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ JEJ DAĆ PANIE, A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ JEJ ŚWIECI”.

 

PRELEKCJA O UZALALEŻNIENIACH I BEZPIECZEŃSTWIE

 

 

17 października 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żelazówce odbyła się prelekcja, którą wygłosiła mł. asp. Pani Ewelina Fiszbain z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Prelekcja dotyczyła tematyki uzależnień, przemocy oraz negatywnych skutków spożywania napoi energetycznych w związku z trwającą Kampanią Białych Serc. Kampania
od samego początku ma na celu edukację oraz profilaktykę dzieci, młodzieży, ale także osób dorosłych. Jej głównym celem jest przestrzeganie przed zażywaniem narkotyków i innych używek. Pani Fiszbain poruszyła podczas prezentacji również istotny temat bezpieczeństwa na drodze w związku z trwającą
IX edycją Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła, nad którym honorowy patronat objął Małopolski Kurator Oświaty. Jak wiemy celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych. Następnie uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej pod Kierownictwem Pana Pawła Truchana, zaprezentowały krótki spektakl dotyczący bezpieczeństwa na drogach. Ponadto w czasie trwania naszego spotkania odwiedziła nas „Pani Mrówka” z PSB Mrówka w Dąbrowie Tarnowskiej, która wsparła naszą akcję rozdając naszym wszystkim uczniom odblaski. Następnie podsumowując, Pani Dyrektor Magdalena Woynarowska- Piasecka wraz z Panią mł. asp. Eweliną Fiszbain oraz Panią koordynator akcji Olgą Kopałą, ogłosiły rozstrzygnięcie konkursów naszej IX edycji Odblaskowej Szkoły.
A oto wyniki:

 1. Najładniejsza odblaskowa gazetka klasowa

 • I- III

  Pierwsze miejsce- klasa II

  Drugie miejsce- klasa I

  Trzecie miejsce- klasa III

 • IV- VIII

  Pierwsze miejsce- klasa VI

  Drugie miejsce- klasa VIII

  Trzecie miejsce- klasa IV

   

 1. Quiz „Bezpieczna droga” dla klas I- III:

   

 • Pierwsze miejsce- Dominik Misterka(kl.III) Kamil Pieprz (kl.II),Natalia Wójcik (kl.II)

 • Drugie miejsce- Adrian Rodak (kl.II), Maksymilian Noga (kl.II), Miłosz Czyżowicz (kl.II)

 • Drugie miejsce- Dawid Misterka (kl.II), Bartosz Rokocz (kl.II), Martyna Kawa (kl.II)

   

 1. Konkurs Plastyczny „ Odblaskowa Zakładka”

 

 • Pierwsze miejsce- Izabela Pikul ( kl. IV)

 • Drugie miejsce- Alan Ciąbor ( kl. V)

 • Trzecie miejsce- Gabriela Pikul ( kl. VI)

 

 1. Szkolny Konkurs Multimedialny „Bezpieczne Dzieci”

  Kategoria film:

 • Pierwsze miejsce- Patrycja Bajda (kl. VIII), Klaudia Słowik (kl. VIII)

 • Drugie miejsce- Kinga Gaczoł ( kl. VI), Gabriela Pikul ( kl. VI), Aleksandra Schab (kl. VI), Krystian Pieprz (kl. VI), Nikodem Węc (kl. VI), Dawid Bodziony ( kl. VII),

  Kategoria prezentacja:

 • Pierwsze miejsce-Kamil Walczak ( kl. VII)

 • Drugie miejsce-Kamil Osak (kl. V)

 • Trzecie miejsce-Julia Moździerz ( kl. VIII)

 

 1. Konkurs na „Największą liczbę odblasków w klasie”:

 • I- III

  Pierwsze miejsce- klasa II

  Drugie miejsce- klasa III

  Trzecie miejsce- klasa I

 • IV- VIII

  Pierwsze miejsce- klasa IV

  Drugie miejsce- klasa VI

  Trzecie miejsce- klasa V

  Czwarte miejsce- klasa VIII

  Piąte miejsce- klasa VII

   

 1. Konkurs Plastyczny „ Kolorowe Odblaski”

   

 • Pierwsze miejsce- Maksymilian Noga (kl. II)

 • Pierwsze miejsce- Karol Zapiór ( kl. III)

 • Drugie miejsce- Kamil Pieprz ( kl. II)

 • Trzecie miejsce- Bartosz Rokocz ( kl. II)

 • Trzecie miejsce- Adrian Rodak (kl. II)

 • Trzecie miejsce- Robert Stachura (kl. III)

   

   

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MŁ. ASP. PANI EWELINIE FISZBAN ZA PRZEPROWADZENIE INTERESUJĄCEJ I CIEKAWEJ PRELEKCJI , RÓWNIEŻ DZIĘKUJEMY FIRMIE PSB MRÓWKA W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ, PANU MICHAŁOWI BARTNIKOWI, ZA ODBLASKOWE WSPARCIE NASZEJ SZKOŁY. NO KONIEC DZIĘKUJEMY PANI DYREKTOR MAGDALENIE WOYNAROWSKIEJ- PIASECKIEJ, NAUCZYCIELOM ORAZ WSZYSTKIM UCZNIOM , KTÓRZY WZIĘLI CZYNNY UDZIAŁ W IX EDYCJI AKCJI ODBLASKOWA SZKOŁA.

 

ALE KOCHANI TO JESZCZE NIE KONIEC NASZYCH AKCJI, BO PRZECIEŻ O NASZE I INNYCH BEZPIECZEŃSTWO BDAMY CAŁY ROK,

NIE SZKOLNY, LECZ KALENDARZOWY WIĘC, DO ZOBACZENIA :)

 
 
Pamiętamy...  
2 rocznica śmierci Św. pamieci Heleny Tuckiej- Dyrektor Zespolu Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie. Delegacja uczniów Karol Soltys, Kamil Osak, Krystian Pieprz wraz z przewodniczacą szkoły p. Agnieszką Ciabor i dyrekcją pojechały na cmentarz złożyć kwiaty i znicze. Pani Dyrektor Helena Tucka- pomogła w utworzeniu szkoły na nowo od 2012 roku.
Pamietajmy o niej ... i dziękujemy....

 

Akcja „Odblaski”

        Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „PZU Odblaski i zadbaj
o bezpieczeństwo dzieci na drogach”. Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia. To nasza wspólna odpowiedzialność. 

W dniu dzisiejszym 16.10.2018 r. klasy I-III uczestniczyły w prelekcji na temat bezpieczeństwa
na drodze. Uczniowie otrzymali przygotowane specjalne materiały edukacyjne, które zostały  opracowane w przyjaznej formie, aby jak najlepiej pomóc dzieciom zrozumieć istotne zasady bezpieczeństwa na drodze. Odblaskowy Niestraszek to bohater, który łączy temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą.

Akcja ta to wielkie przedsięwzięcie, odblask ma stać się nie tylko pretekstem do ważnej rozmowy
na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale przede wszystkim poprawić widoczność dzieci na ulicach. Wkrótce odbędzie się podsumowanie akcji, na której uczniowie otrzymają odblaski.

 

 

 

 

Odblaskowy Przemarsz po Żelazówce

 

15 października w piękny, słoneczny, październikowy poniedziałek w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żelazówce odbył się przemarsz odblaskowy w związku z trwającą akcją Odblaskowa Szkoła. Uczniowie wraz z wychowawcami w asekuracji panów policjantów
z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz panów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelazówce
o godzinie 12.00, wyposażeni z odblaski, kamizelki odblaskowe oraz transparenty udali się przez drogę krajową nr 73 w stronę miejscowości Żelazówka. Celem przemarszu było szerzenie wiedzy i propagowanie idei noszenia elementów odblaskowych, promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przeprowadzenie „ Lekcji bezpieczeństwa” czyli edukacji uczniów w zakresie właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia na drodze .

Akcja jak ta, daje możliwość wykazania, że i szkoła nie tylko uczy, ale również dba
o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto ważne jest, aby zwrócić uwagę pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat elementów odblaskowych. Również ważne jest, aby promować wszelkich inicjatyw ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym, szczególnie przy tak niebezpiecznych miejscach jaką jest droga krajowa nr 73.

Na koniec przemarszu, Pani Dyrektor Magdalena Woynarowska- Piasecka w imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli serdecznie podziękowała Komendzie Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelazówce za zabezpieczenie przemarszu i zapewnienie bezpieczeństwa naszym uczniom oraz opiekunom drogą gminną w kierunku Żelazówki w ramach realizowanej akcji „ Odblaskowa Szkoła”.

 

 

 

XIV KAMPANIA BIAŁYCH SERC

 

12.10.2017r.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce po raz przystąpił do ogólnopolskiej akcji przeciwko uzależnieniom i przemocy – XIV Kampanii Białych Serc.  W ramach tej akcji,  która zakończy się 22.10.2017r. planowanych jest wiele działań.  Dziś,  czyli w pierwszym dniu uczniowie z każdej klasy przykleili do okien białe serduszka. Oznacza to,  że wszyscy wspólnie mówimy STOP uzależnieniom.  Zapoznano również dzieci z całym harmonogramem działań i przypomniano co to jest Kampania Białych Serc. Mamy nadzieje,  ze nasze małe działania przyniosą wielkie efekty. O kolejnych zadaniach realizowanych w ramach kampanii będziemy informować na bieżąco.

 

 

Slubowanie Klasy I

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 pażdziernika 2018 roku w naszej placówce miało miejsce wydarzenie ważne dla każdego ucznia, który rozpoczyna swoją przygodę z nauką, ślubowanie klasy pierwszej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów, rodziców oraz pierwszoklasistów. Pani Dyrektor złożyła życzenia najmłodszym uczniom naszej szkoły, a przejęci pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Następnie w obecności zgromadzonych gości pani Dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka oficjalnie pasowała dzieci na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce i wręczyła pierwszakom legitymacje oraz upominki, które już zawsze będą przypominać im o tym ważnym dniu. Po ślubowaniu klasy pierwszej starsi uczniowie zaprezentowali krótki występ z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, w którym podziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w ich pracę. Wydarzenie to było również okazją dla debiutu szkolnego zespołu muzycznego, który został przyjęty z owacjami. Mamy nadzieję, że zespół będzie się rozwijał i uświetniał kolejne uroczystości tak wspaniale, jak zrobił to podczas swojego pierwszego występu.

 

 

Próbna Ewakuacja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelazówce

 

10 października 2018 r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żelazówce odbyła się próbna ewakuacja. O godzinie 9.30 najpierw w budynku 1A, następnie o godzinie 9.45 w budynku 1B, po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując bezpieczeństwo przedostali się do punktu zbiórki, którym jest plac przed szkołą. Głównym celem ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, oraz pracownicy szkoły, którzy przebywali na terenie budynków. Po przeprowadzonej kontroli budynku alarm został odwołani i wszyscy wrócili na lekcje.
Ewakuacja przebiegała w pełnym bezpieczeństwie, sprawnie oraz bez paniki.

 

 

Wycieczka klas 1-3 do Stobiernej

 

5 października br. uczniowie klas 1-3 postanowili przenieść się w czasy Bolesława Chrobrego.

W tym celu udali się na kilka godzin do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy.
Po przybyciu na miejsce zostali powitani przez gospodarzy osady w dawnych strojach i wprowadzeni do grodu, i tym samym dzieci odbyły podróż w czasie – w średniowiecze, do okresu kiedy kształtowało się państwo polskie. Pod okiem Blizbora i Jaruhny zwiedziły cały obiekt, wysłuchały opowieści o prostym życiu naszych przodków, zapoznały się z zajęciami jakimi zajmowali się ówcześni mieszkańcy osady. Dzieci podziwiały panoramę okolicy z wieży strażniczo-widokowej, przymierzały słowiański strój i opancerzenie woja. Mogły dotykać eksponatów i swobodnie poruszać się po grodzie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach garncarskich. Próbowali również swoich sił w strzelaniu z łuku oraz poznały tajniki słowiańskiej kuchni – uczestnicy samodzielnie lepili swoje podpłomyki i piekli je na ogniu a po upieczeniu zjedli z dżemem albo serkiem. Na koniec mieli okazję uczestniczyć w kuglarskim teatrzyku interaktywnym.
Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do Żelazówki.

 

 

 Trzymamy Formę” w roku szkolnym 2018/ 2019

 

Trzymaj Formę!" to program współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców
w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

 

W roku szkolnym 2018/ 2019 z pełną parą rozpoczęliśmy Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę! Jak wiemy z poprzednich lat, akcja ta pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę na temat zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Nasz pierwszy etap programu, pozwolił nam przypomnieć sobie wszystkie zasady spożywania zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Uczniowie naszej szkoły tworzyli zdrowe kanapki, pełne witamin i energii. Ponadto przy realizowaniu „kuchennych rewolucji”, nie zabrakło również zwrócenia uwagi na higienę przygotowywania.

 

 

PIERWSZA POMOC W NAGŁYCH PRZYPADKACH W NASZEJ SZKOLE

 

Dnia 03 października 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Żelazówce odbyło się spotkanie z wykwalifikowanymi ratownikami medycznymi z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie zostało zainicjowane w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim programie „Odblaskowa Szkoła”, oraz by nauczyć uczniów i przygotować ich wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom poszkodowanym i że nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy przedmedycznej.

 

Odblaskowa dyskoteka

 

Dnia 2 października (wtorek) odbyła się w naszej szkole „Odblaskowa Dyskoteka” połączona z Dniem Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki z okazji ich święta. Zabawa jak zwykle była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do pląsów, nawet tych najbardziej opornych i trwała aż do samego końca.

 

Dzień Chłopaka w klasie VI

 

28 września uczniowie klasy VI wybrali się wraz z wychowawczynią panią Olgą Kopała na kręgle do klubu „ Alibi” w Dąbrowie Tarnowskiej. Pani Olga wraz z dziewczynkami zorganizowała ten „ wypad” by uczcić „ Dzień Chłopaka”. Nasi super bohaterzy otrzymali drobne upominki z tej okazji, a wydarzeniu towarzyszyło wiele emocji. Uśmiechnięci wszyscy rozjechali się do domów, życząc sobie miłego weekendu. W klasach I-III w tym samym konkursie zwyciężyła obecna klasa III i również odebrała swoją nagrodę w formie darmowego wyjazdu na kręgle.  Cała Czternastka pod opieką pani Janiny Kwaśniak pojechała 27.09.2018r.  Wszyscy świetnie się bawili,  a my gratulujemy im wytrwałości w sprzątaniu.
Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia w poniedziałek w szkole !

 

 

Świętujemy Dzień Chłopaka

 

27.09.2018r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00. Uczniowie chętnie doskonalili swoje umiejętności taneczne. Dla wszystkich chłopców Samorząd Uczniowski  przygotował szereg konkursów i atrakcji: nawlekanie igły na czas, wiązanie krawata, jedzenie cytryny z uśmiechem na twarzy i pompowanie największego balona. Wybrano także najsilniejszego chłopca w szkole. Komisja konkursowa złożona z dziewczynek jednomyślnie stwierdziła, że chłopcy wykonali swoje zadania w mistrzowskim stylu i wręczyła im pamiątkowe nagrody. W świetnych nastrojach wszyscy uczestnicy dyskoteki udali się na zasłużony poczęstunek. Czas dobrej zabawy upłynął bardzo szybko i wielu uczniów chciało, aby potrwała ona dłużej. Jednak nic straconego - do zobaczenia na kolejnej dyskotece

 

Sprzątanie popłaca

 

Rok szkolny 2017/2018 był nie tylko rokiem wytężonej nauki, ale i mozolnego, codziennego sprzątania Sali lekcyjnej na koniec dnia. Wypełnianie tego „przykrego” obowiązku nadzorowała fachowo Pani Wiola. Na koniec roku podsumowała wyniki i okazało się….., że obecna klasa VIII sprząta najlepiej!

W nagrodę pojechaliśmy dziś – 26.09.2018r. – do kręgielni Alibii, a cały wyjazd i pobyt sponsorowała Pani Dyrektor.

Możecie nam wierzyć – sprzątanie popłaca.

MK

 

Quiz „Bezpieczna Droga”

26.09.2018r w naszej szkole odbył się Quiz „Bezpieczna droga”, w którym udział wzięli uczniowie klas II-III. Pytania nawiązywały do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, ale także bezpieczeństwa w szkole i w domu. Wszyscy wykazali się świetną znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa, jednak na ostateczne wyniki musimy jeszcze trochę poczekać.

Odblaskowy zawrót głowy

 

Dziś (26.09.2018r.) nasza szkoła zamieniła się w jeden wielki odblask. Najpierw za sprawą klas I-III, u których na trzeciej lekcji odbyło się wielkie liczenie odblasków, a następnie wśród klas IV-VIII na długiej przerwie.

Uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Po raz kolejny pobito rekordy w ilości odblaskowych rzeczy. Na wyniki jednak trzeba będzie poczekać. J Zostaną one ogłoszone podczas podsumowania całej akcji „Odblaskowa Szkoła”. Mimo to, już teraz gratulujemy naszym uczniom „fachowego” podejścia do tematu J

MK.

 

e-Twinning z Odblaskową Szkołą w Turcji

 

W tym roku szkolnym rusza kolejna edycja projektu e-twinning. Na prośbę uczniów praca w projekcie nadal polegać będzie na wymianie tradycyjnych listów oraz na komunikowaniu się przez Internet na specjalnej platformie e-twinning. O szczegółach można poczytać w zakładce „e-twinning” po lewej stronie.

Pierwsze listy, które właśnie wysyłamy, zawierać będą informacje o nas samych – wiek, zainteresowania, rodzina, ulubione sporty, itp.

Nowością w tym roku będzie natomiast to, że przy comiesięcznej transzy listów wysyłane będzie również zadanie, które grupa z Turcji będzie musiała wykonać i przesłać udokumentowanie wykonania zadania (np. zaśpiewajcie piosenkę w języku polskim, poszukajcie informacje o słynnych Polakach, itp.). My również będziemy wykonywać zadania nadesłane przez uczniów z Turcji.

W ramach pierwszego zadania zatem postanowiliśmy rozpowszechnić udział naszej szkoły w Projekcie Odblaskowa Szkoła również w Turcji wysyłając im informacje na temat tej akcji. Chcemy również propagować właściwe zachowania bezpieczeństwa na drodze. Wysyłamy im zatem kilka odblasków z Polski. Ich zadanie polegać będzie na sprawdzeniu czy u nich w Turcji jest podobna akcja oraz na odesłaniu nam zdjęcia, na którym ich uczniowie mają ubrane kamizelki odblaskowe, inne elementy odblaskowe oraz nasze „polskie odblaski” ;-)

 

Z niecierpliwością czekamy na ich realizację zadania.

 

MK

 

Uczniowie sprzątają świat

 

Jak wiemy sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która odbywa się na całym świecie w trzeci zbliżający się weekend września . Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. I także uczniowie naszej szkoły, wyposażeni w odblaski, by zawsze być bezpiecznym na drodze, oraz zaopatrzeni w worki, udali się w okolice Żelazówki i Brnika, by posprzątać pobliskie rowy, zagajniki i łąki.

 

KO

 

 

Ognisko „Integracyjne klas IV-VIII

19.09. 2018r. w celu umilenia uczniom powrotu do szkoły po wakacjach za zgodą dyrekcji szkoły w Żelazówce zorganizowano ognisko integracyjne dla klas IV-VIII. Na miejsce spotkania wybrano boisko na Brniku. Szczęśliwie  pogoda dopisała, dzień choć wrześniowy był wyjątkowo upalny.

                Zaraz po lekcjach o godzinie 15:00 na umówionym miejscu pojawili się wszyscy zainteresowani i ich opiekunowie. Uczniowie zaopatrzeni w kije mogli samodzielnie upiec nad ogniskiem pyszne kiełbaski i ziemniaki. W trakcie imprezy rozegrano emocjonujący mecz piłki nożnej.  

Pomysł z ogniskiem okazał się strzałem w dziesiątkę, uczniowie wrócili do domów bardzo zadowoleni.  Wielu żałowało, że ognisko nie mogło trwać jeszcze dłużej. Niestety czas mija szybko przy dobrej zabawie.

 

Widoczni  i Bezpieczni uczniowie naszej szkoły wybrali się na cmentarz parafialny
 

19 września 2018 r. uczniowie z Żelazówki i Brnika- widoczni, bo ubrani w kamizelki wraz z wychowawcami, wykorzystując piękną pogodę oraz apelując o bezpieczeństwo na drogach, udaliśmy się drogą krajową nr 73, a następnie drogami wiejskimi, na cmentarz, by posprzątać i zapalić zniczę, na grobach naszych bliskich. Oczywiście odwiedziliśmy również grób naszej koleżanki z "ławki" Karolinki oraz grób Ks. Proboszcza.   W ciszy i zadumie odmówiliśmy modlitwę, a następnie wróciliśmy do murów naszej szkoły.
Oczywiście odblaskowo- widoczni.

 

                                                                                                          KO   RH

 

 

 

Odblaskowe Biegi ramach programu „ Odblaskowa Szkoła”

            19 września 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkonlym w Żelazówce, uczniowie klas IV-VIII wraz z Panią Olgą, zorganizowali w ramach programu Odblaskowa Szkoła - Odblaskowe Biegi. Uczniowie zachowując zasady bezpieczeństwa zmagali się na różnych dystansach biegowych. Piękna, złota, jesienna aura dała możliwość zrealizowania naszych zmagań odblaskowo- biegowych, a najlepszym biegaczom GRATULUJEMY .

 

                                                                                                          KO

 

Akcja dzieci z Niepublicznej  Szkoły Podstawowej w Żelazowce

oraz dąbrowskiej policji .

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z uczniami klasy siódmej i ósmej wzięli 19 września 2018r.udział w akcji prewencyjnej pn. "Jabłko czy cytryna" w ramach realizowanych w szkole programów „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa”

oraz „Odblaskowa Szkoła”

Celem tych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz używania pasów bezpieczeństwa. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich było częstsze wręczanie jabłka niż cytryny …

Podczas trwania akcji zatrzymywani do kontroli kierowcy, gdy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali z rąk dzieci jabłko, natomiast w przypadku popełnienia wykroczenia cytrynę.
Miłym zaskoczeniem zarówno dla mundurowych, jak i samych dzieci było to, że zaledwie kilku kierowców zmuszonych było do spożycia bardzo kwaśnej cytryny. Robili to jednak z uśmiechem, dziękując za zwróconą uwagę. Wszyscy brali sobie do serca przekazywane uwagi. Dzieci uczestniczące w akcji dawały wszystkim świetny przykład zachowania się pieszych korzystając z kamizelek i elementów odblaskowych.

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka dydaktyczna do Oświęcimia i Wadowic

 

       18.09.2018r. uczniowie  naszej szkoły z klasy VII i VIII pod opieką p.  Marzeny Świątek i p.  Roberta Hoszwy uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Oświęcimia.  Towarzyszyli im w tym uczniowie z Laskówki Chorąskiej,  Szarwarku i Lipin wraz z wychowawcami.  Zwiedziliśmy Muzeum w Auschwitz i Brzezince słuchając wykładu pani przewodnik na temat tragicznych wydarzeń związanych z tymi miejscami. Taką lekcję historii z pewnością zapamiętamy na zawsze. 

Następnie udaliśmy się do Wadowic gdzie odwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II mieszczące się w jego rodzinnym domu i gdzie usłyszeliśmy dzieje tego Wielkiego Polaka od momentu narodzin,  po przez lata szkolne,  studia,  pracę w teatrze,  czas wojny,  seminarium,  wybór na papieża,  udział w niezliczonych pielgrzymkach,  itp.  Następnie spróbowaliśmy słynnych Wadowickich kremówek i udaliśmy się do domu. 

Wycieczka ta może nie należała do zabawnych i wesołych,  ale pozwoliła nam spojrzeć na dar ludzkiego życia z innej perspektywy.

MK 

 

 

Wycieczka dydaktyczna do Łańcuta

 

18 września 2018 r. uczniowie klasy IV, V, VI udali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do przepięknego Łańcuta. Przed wyjazdem nasz autokar został sprawdzony pod względem technicznym przez funkcjonariuszy policji z Państwowej Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie gotowi, wyruszyliśmy zdobywać wiedzę o Łańcucie, którego historia sięga wczesnego średniowiecza. Dowiedzieliśmy się, że zamek wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego oraz, że Łańcut należał do najwspanialszych rezydencji w Polsce. Kwitło tutaj życie muzyczne i teatralne, bywało wielu znakomitych gości. Ogólnie było to miejsce spotkań towarzyskich. Po „oglądnięciu” części zamkowej, udaliśmy się do oranżerii, a na koniec do powozowni, by podziwiać „ Maybachy’ i „Mercedesy” XVIII wieku. Podczas powrotu do domu, zrobiliśmy sobie may przystanek na „ małe co nie co” w McDonaldzie. Najedzeni i pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do naszych domów, w myślach planując kolejną szkolną wyprawę.

 

KO

 

 

 

SPACER Z ODBLASKAMI KLAS I- III

 

Akcja „ Odblaskowa szkoła”, daje możliwość naszej szkole wykazania się, że nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do, w szkole oraz w drodze ze szkoły. Ponadto celem akcji jest promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Dlatego też nasi uczniowie z klas I- III wraz z wychowawcami w słoneczny jesienny wtorek ( 11.09) udali się na spacer po okolicach Żelazówki i Brnika. Nosząc kamizelki i inne odblaski propagowali dobry nawyk noszenia elementów odblaskowych.

KO

ODBLASKOWE SPACERY NASZYCH UCZNIÓW

W ramach programu „ Odblaskowa szkoła”, uczniowie z Żelazówki, wzięli udział w spacerach szkolnych po okolicy. Wykorzystując piękną jesienną pogodę klasy IV-VIII udały się wraz z Panią Olga w trase liczącą 7 km, propagujac zdrowy styl życia i dobry nawyk noszenia elementów odblaskowych. Idąc chodnikami Żelazówki, pokazaliśmy, że warto być widocznym, przy tak dużym ruchu na drodze krajowej 73.

OK

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019

3.09.2018r. Pani Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice i oczywiście uczniowie przywitali nowy rok szkolny. Podczas uroczystej mszy świętej Ksiądz Proboszcz modlił się o pomyślność w nauce dla wszystkich, a w szczególny sposób dla Naszych Pierwszaków. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się akademia przygotowana prze uczniów klasy III. Po niej wszyscy udali się do klas aby przywitać i poznać swoich wychowawców. Mamy nadzieję, że życzenia Pani Dyrektor – „Szczęśliwego Nowego Roku Szkolnego 2018/2019” spełnią się z nawiązką.

 

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego 2018/ 2019 rozpoczęła się również akcja „Zwalniam przed szkołą!”. Od kilku lat organizują ją wspólnie Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz cztery komendy powiatowe policji. Jedną z komend jest Powiatowa Komenda Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, która dzisiejszego dnia pełniła patrol na przystanku w Żelazówce. Wraz z Funkcjonariuszami policji , Panem podkom. Jackiem Wójcikiem oraz Panem podkom. Jarosławem Kmieciem udział w akcji wzięła Pani Urszula Augustyn posłanka na Sejm RP, która z dużym zaangażowaniem propagowała akcję bezpieczeństwa na drodze. Szkoła otrzymała przydatne prezenty, a Przedszkolaczki oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelazowce w ramach akcji otrzymali kamizelki odblaskowe, aby zawsze „świeciły przykładem bezpieczeństwa”, szczególnie mieszkając przy tak ruchliwej jezdni jaką jest droga nr 73 .

 

OK, MK

 

UCZNIOWIE ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM  POLEGŁYM  W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ

Rok 2018 to szczególny rok. Dokładnie 100 lat temu –  Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji już od stycznia, aż do końca roku w całym kraju odbywają się różne akcje upamiętniające tą wyjątkową rocznicę. Dlatego też , 31 sierpnia 2018 r.  Orlęta oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkole w Żelazowce wraz z Panią Olgą Kopała wybrali się do Brnika pod pomnik  poległych w czasie II wojny światowej. 
Nasi uczniowie posprzątali miejsce pamięci, zawiesili flagę naszej ojczyzny oraz odmówili w ciszy modlitwę, upamiętniając 79 rocznicę wybuchu wojny.

 

KO.                                                                          

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce
  Żelazówka 1A i 1B
  33-200 Dąbrowa Tarnowska

  Dyrektor Szkoły: mgr Magdalena Woynarowska-Piasecka
 • Tel/FAX: 14 655-92-37
  Tel kom. do dyrektora: 502933202

Galeria zdjęć