odwiedziny naszej strony

liczba odwiedzin: 926470

AKTUALNOŚCI Zespół Szkolno Przedszkolny

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE

Mikołaj odwiedza nasze przedszkole

 

Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu doczekaliśmy się- tradycyjnie już 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj! Chociaż nie było śniegu, poradził sobie świetnie – przyjechał na wspaniałej bryczce zaprzężonej w konie. I najważniejsze – przywiózł prezenty! Zanim jednak witaliśmy miłego gościa, dzieciaczki oglądnęły film z przygotowań Mikołaja do wizyty w naszym przedszkolu. „Misie” i „Biedronki” zobaczyły na własne oczy, że to naprawdę dużo pracy.

A kiedy już usłyszeliśmy dzwonki przy uprzęży koni- radości nie było końca! Przedszkolaki szybciutko ustawiły się, by przywitać Mikołaja tak, jak należy - piosenką i wierszykami, a potem to już tylko coraz milej było. Nasz gość okazał się baaaaaardzo miły i hojny: obdarzył dzieci pięknymi prezentami i każdemu szepnął do uszka miłe słowo. Kiedy już ostatnia paczuszka została rozdana i okazało się, że Mikołaj musi jechać dalej, przedszkolaki z żalem pożegnały go wierszykiem i zaprosiły za rok. Serdecznie dziękujemy Drogiemu Mikołajowi za odwiedziny oraz jego woźnicom – p. Antoniemu Rodakowi (za użyczenie bryczki, powożenie końmi i poświęcony czas) i p. Dawidowi Bani (za powożenie końmi i wszelką pomoc).

To jednak nie koniec miłych rzeczy tego dnia – dzieciaczki wzięły bowiem udział w sesji fotograficznej, którą urządził dla nich p. Andrzej Bzduła, czyli tata Frania z grupy „Biedronek”. Przedszkolaki zapozowały niczym modele i i będą mieć teraz piękną pamiątkę na lata. Panu Andrzejowi serdecznie dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

Nie, nie nie. To jeszcze nie koniec miłych odwiedzin. Także Strażacy z OSP Żelazówka zawitali do nas w mikołajkowych czapkach i z paczuszkami cukierków w worku. Serdecznie dziękujemy Miłym Panom za słodkie upominki, życzenia wesołych świąt oraz pamięć o naszych przedszkolach.

To była naprawdę miły dzień i wszystkim, którzy się do tego przyczynili jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Mali artyści i Mikołaj

 

Już prawie słychać dzwonki sań, już prawie słychać głośne „Ho! Ho! Ho!”- a to znak, że już do nas jedzie Mikołaj! Przedszkolaki nie mogąc się go doczekać, (bo w tym roku były naprawdę grzeczne) zrobiły… Mikołaje. „Misie” i „Biedronki” zawzięcie wycinały, kleiły i lepiły, by pokazać miłemu gościowi w czerwonym ubraniu, że są prawdziwymi przedszkolakami, które świetnie sobie radzą z pracami technicznymi. A Mikołaj na pewno doceni ich starania i obdarzy pięknymi prezentami.

 

 

 

Dzień Górnika w przedszkolu

 

Dzień Górnika, czyli tzw. Barbórka jest ważnym świętem nie tylko na Śląsku. Jest to szczególny dzień dla wszystkich Polków i doskonała okazja, by przybliżyć dzieciom pracę w kopalni i uświadomić jak wielki trud co dzień ponoszą górnicy. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o Skarbku, specyfice pracy pod ziemią i rodzajach kopalń. Dzieci omawiały też stroje górników (zainteresowanie wzbudziła czako – galowa „czapka” górnicza) i wskazywały charakterystyczne dla górników atrybuty.

Na koniec zajęć dzieci pokolorowały rysunek górnika oraz wykonały własne czako – wykorzystując rolkę po papierze toaletowym, farby i papier kolorowy (efekty pracy można podziwiać w salach).

 

 

 

 

Zabawa andrzejkowa

 

30.11.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W sali zaroiło się od czarownic, smoków, księżniczek, super bohaterów i innych z postaci z bajek. Zabawa rozpoczęła się (nie mogło być inaczej) o „lotu na miotle” dookoła sali, a potem to już tylko ciekawiej było. Tradycją andrzejek jest lanie wosku, więc przy pomocy klucza i świecy, wywróżyliśmy sobie szybkie nadejście zimy oraz prezenty, które otrzymamy od Mikołaja. Sprawdzaliśmy też, kto pierwszy wyjedzie w zagraniczną podróż (zabawa z butami) oraz jaki kraj to będzie. Wróżyliśmy sobie kim będziemy w przyszłości, a także na co musimy uważać (zabawa z sercem i wróżba z kolorowymi paseczkami). Nie zabrakło też zabaw ruchowych oraz pląsów, a jak już nie mieliśmy siły, posililiśmy się smakołykami, które przygotowały mamy. Zabawa była fantastyczna - na sam jej koniec pokolorowaliśmy tematyczne kolorowanki i w świetnych nastrojach wróciliśmy do domów, by przez weekend naładować baterie na kolejny tydzień pełen wrażeń.

 

 

 Wycieczka do Uni-dentu, Biblioteki i na pocztę- przedszkole 

W ramach kształtowania  nawyków prozdrowotnych,  dzieci z naszego przedszkola  odwiedziły  Przychodnię Stomatologiczną  Unident     w  Dąbrowie Tarnowskiej. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz  higienę jamy ustnej.

Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie stomatologicznym. Mamy  nadzieję, ze będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego..

Następnie przedszkolaki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej , gdzie miały okazję uczestniczyć  w  spotkaniu  dotyczącymi 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Rozmowy, edukacyjne zabawy  nawiązywały  do pamiętnego okresu w historii naszego kraju, jakim było uzyskanie suwerenności.
Dzieci odwiedziły również Dział dla Dorosłych, gdzie zobaczyły pokonkursową ekspozycję, pt. "Pocztówka do niepodległości" oraz wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II.

            Kolejnym etapem wycieczki była wizyta  w Urzędzie Poczty Polskiej, gdzie, dzieci wysłały wcześniej napisany list do Św. Mikołaja, a także zapoznały się z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania, jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały  drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

W miłej i radosnej atmosferze wszyscy wrócili do przedszkola.

 

 

Dzień Misia w przedszkolu

Jest taka zabawka, którą wszystkie dzieci kochają. Bo zawsze można ją przytulić, bo nie zdradzi tajemnic, bo jest taka mięciutka… Ten niezwykły przyjaciel to miś. 28.11.2018 r. obchodziliśmy szczególne wydarzenie w przedszkolu – Dzień Misia. Wszystkie dzieci przyniosły swoje ukochane pluszaki i troskliwie się nimi opiekowały. „Misie” i „Biedronki” poznały historię powstania misia, wymieniały najbardziej znane misie z bajki oraz rozwiązywały „Misiowe” zagadki.

Jak wiadomo misie lubią miodek, więc tego też nie mogło zabraknąć w tym dniu – zrobiliśmy wspólnie pyszne gofry z miodem. Dzieciaki spotkała też niezwykle miła niespodzianka – odwiedziła nas Pani Dyrektor i przyniosła dla dzieci… piękne pluszowe misie! Przedszkolaki od razu je pokochały i radością się nimi bawiły. Po tak intensywnym dniu, misie na pewno poczuły się zmęczone, jednak z pewnością nie żałują, że dzieci zabrały je do przedszkola.

 

 

Mali artyści i pingwiny

 

         Naszym przedszkolakom do wykonania pracy technicznej nie trzeba dużo: jakaś butelka, papier kolorowy, wata… Sprawne rączki „Misiów” i „Biedronek” potrafią z tych rzeczy zrobić cuda. Jako, że coraz chłodniej na zewnątrz, tematem naszych zajęć plastycznych były zimnolubne pingwiny. Dzieciaki z radością wciskały watę do butelek i nie mogły się nadziwić: „Jakim cudem z tego będą pingwiny?”. Ale im bliżej końca pracy, ich obawy ustępowały i finalnie na naszych parapetach dumnie prężą się „butelkowe pingwiny”.

 

 

 

Mali artyści i kotki

 

Jak co środę odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z cyklu „Mali Artyści”. Tym razem przedmiotem naszych działań plastycznych były… kotki. Ale spokojnie, żadnemu futrzakowi nic się nie stało! Nasze kotki, nie mruczą i nie miauczą. Mimo, że są z papieru, plasteliny i rolki papieru, są równie ładne i miłe - prawie jak żywe. A ich tworzenie sprawiło dużo radości naszym małym artystom.

 

 

Dzień Uśmiechu

 

Nawet najmłodsze przedszkolaki wiedzą, że „śmiech to zdrowie” i dlatego właśnie 13.11.18 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Uśmiechu. „Misie i „Biedronki” ubrane w żółte ubranka uśmiechały się do siebie i wesoło bawiły. Przedszkolaki przechodziły przez „tunel uśmiechu” - przy wyjściu z niego należało się uśmiechnąć, a także ćwiczyły znajomość kolorów, współpracę i reakcję na sygnał przy wykorzystaniu chusty animacyjnej. Rozmawialiśmy o sytuacjach, które powodują, że się uśmiechamy oraz nazywaliśmy emocje dzieci przedstawionych na kartonikach. Ten jakże wesoły dzień zakończyliśmy pracą plastyczną – oczywiście uśmiech odgrywał w niej główną rolę

 

 

Obchody 100-lecia Niepodległości Polski

 

9.11.2018 r. w przedszkolaki uczestniczyły w niezwykle ważnym i doniosłym święcie- 100-leciu Niepodległości Polski. Przedszkolaki, przebrane za: górali, góralki, krakowianki, warszawiaków i cukierników, wzięły czynny udział w akademii szkolnej upamiętniającej to szczególne wydarzenie – zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieciaki z dumą machały flagami i, mimo dużego stresu, wywołanego występem przed całą szkołą, dały z siebie wszystko. W tak ważnym dniu nie mogło też zabraknąć patriotycznych pieśni, które wspólnie z uczniami zaśpiewaliśmy po akademii. Niezapomniany moment stanowiło, bez wątpienia, odśpiewanie Hymnu Polski o godz. 11.11 – była to ogólnopolska akcja w szkołach i przedszkolach, która pozwoliła nam zjednoczyć się w tym radosnym świętowaniu Niepodległości. Uroczyste obchody zakończył przemarsz z flagami wszystkich uczniów i przedszkolaków, podczas którego śpiewaliśmy patriotyczne pieśni i pełni dumy pozdrawialiśmy mijanych ludzi.

 

 

Pasowanie na przedszkolaka i na starszaka

 

 

              „Więc pasowania nadszedł już czas, pierwszy egzamin na ucznia zdasz...” 7.11.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się wielkie wydarzenie: Pasowanie na przedszkolaka i na starszaka. Dzieci odświętnie ubrane i z uśmiechem na ustach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. A kiedy „Biedronki” i „Misie” udowodniły już, że zasługują na miano przedszkolaka oraz starszaka, Pani Dyrektor, dokonała pasowania i (ku wielkiej radości) wręczyła, przy udziale nauczycielek, dyplomy, książki, a także upominki od rodziców i pań. Punktem kulminacyjnym – co oczywiste- było pojawienie się tortu, które wspaniale udekorowany w misie i biedronki, był dodatkowym prezentem od rodziców. A kiedy już zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, dzieciaczki z apetytem spałaszowały tort, rozpakowały prezenty i zadowolone rozeszły się do domów, by w rodzinnym gronie dalej przeżywać te piękne chwila z uroczystości pasowania.

 

 

Mali artyści i sówki

 

Na naszych cotygodniowych zajęciach z cyklu „Mali artyści” przenieśliśmy się do lasu: były liście, ściółka leśna i… sowy. Przedszkolaki z zapałem wypełniały woreczki śniadaniowe darami lasu, a potem czary-mary! kilka piórek, kółek i – tadam! Mamy sówki! Na szczęście sowy - jak to sowy - dokazują w nocy, więc w trakcie zajęć nie będą nam przeszkadzać

 

 

 

„Czysta woda zdrowia doda”

 

16.10.2018 r. w naszym przedszkolu ponownie zrobiło się bardzo niebiesko, a to za sprawą akcji „Kampania czystych serc”, która m.in. zachęca do picia wody i odrzucenia niezdrowych napojów. Dzień rozpoczęliśmy od piosenki „Mamo, tato, wolę wodę”, by następnie podzielić się informacjami o zdrowych i niezdrowych produktach. Przedszkolaki stworzyły też „kropelkowego ludzika” i z zainteresowaniem uczestniczyły w doświadczeniach z wodą. „Misie” i „Biedronki jednogłośnie uznały wodę za najlepszą dla naszego zdrowia i mamy nadzieję, że będą o tym pamiętać podczas zakupów w sklepie, kiedy zobaczą na półkach kolorowe, ale niezdrowe napoje...

 

 

 

Mali artyści i zabawy liśćmi

 

Nasze przedszkolaczki w ramach cotygodniowych zajęć „Mały artysta” stworzyły (jak zwykle) przepiękne prace plastyczne. Tym razem był to jesienny las, który powstał przy pomocy… liści. Przedszkolaki z zaangażowaniem rysowały i kleiły, świetnie się przy tym bawiąc. „Liściaste lasy” wyszły fantastyczne, o czym można się przekonać oglądając je na gazetce z pracami plastycznymi.

 
 
"Wietrze...nieś czyste powietrze przez polskie miasta i wsie..." Dnia 15.10.2018 roku w Przedszkolu Niepublicznym w Zelazowce odbyła się akcja edukacyjna, związana z otrzymaniem oczyszczacza powietrza, który był darem Marszalka Województwa Malopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą " Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Malopolska w zdrowej atmosferze, wspolfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.
 
 
Pamiętamy...  
2 rocznica śmierci Św. pamieci Heleny Tuckiej- Dyrektor Zespolu Niepublicznych Niepłatnych Szkół w Tarnowie. Delegacja uczniów Karol Soltys, Kamil Osak, Krystian Pieprz wraz z przewodniczacą szkoły p. Agnieszką Ciabor i dyrekcją pojechały na cmentarz złożyć kwiaty i znicze. Pani Dyrektor Helena Tucka- pomogła w utworzeniu szkoły na nowo od 2012 roku.
Pamietajmy o niej ... i dziękujemy....

 

 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w przedszkolu

 

 

Jest taki dzień w roku, kiedy każdy pracownik oświaty czuje się naprawdę ważny. Ważny dla swoich wychowanków, podopiecznych, którym oddaje swoje serce i poświęca wiele czasu i energii. Dzień Edukacji Narodowej (bo o nim mowa), przebiegł w naszym przedszkolu niezwykle radośnie. Nie obyło się bez szczerych uśmiechów, ale też ukradkowych łez wzruszenia. Zwieńczeniem tego niezwykle miłego dnia był udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali uczniowie szkoły pod kierunkiem p. Pawła Truchana, naszego polonisty. Dziękujemy naszym kochanym przedszkolakom za szczere życzenia i obiecujemy, że „odwdzięczymy się” tym samym w czerwcu, gdy będziemy obchodzić Dzień Dziecka

 

 

Przedszkolaki robią owocowe ludziki

 

 

Owoce są fantastyczne i każdy o tym wie, ale że są też świetnym materiałem do prac plastycznych – wiedzą tylko przedszkolaki. „Misie” i „Biedronki” w środę przyniosły ze sobą jabłka i gruszki nie po to, by je zjeść ze smakiem, lecz, aby stworzyć wspaniałe ludziki, które będą im uświadamiać, że owoce są najlepsze na świecie (i przy okazji najzdrowsze!). Prace wyszły (jak zwykle) wspaniale i przedszkolaczki z dumą chwaliły się rodzicom swoimi owocowymi przyjaciółmi.

 

 

 

 

 Dzieci z grup Biedronki i Misie gościły ratowników  medycznych.

Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

 Dzieci uczyły się,  jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc ,zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.  Zdobyta wiedza  i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami". Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku   i będą wiedzieli , jak mogą pomóc.  Naszym Gościom bardzo dziękujemy za przybycie do  przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY PPRZEDMEDYCZNEJ.

 

Dzień głośnego czytania

 

2.10.2018 r. w związku z Dniem Głośnego Czytania nasze przedszkolaków odwiedzili zaprzyjaźnieni uczniowie klasy 8: Martyna Kiełb i Dominik Sołtys. Nasi szkolni znajomi przeczytali „Misiom” i „Biedronkom” „Bajki o przyjaźni”, dając tym samym przykład,że czytanie dzieciom jest nie tylko potrzebne dla ich rozwoju, ale też baaaardzo fajne. Dziękujemy Martynie i Dominikowi, za poświęcony nam czas i zapraszamy do częstych wizyt.

 

Konkurs „Najładniejszy odblask”

 

Nasze przedszkole dużą wagę przywiązuje do bezpieczeństwa naszych podopiecznych, dlatego też został zorganizowany konkurs „Najładniejszy odblask”, który miał na celu uświadamianie dzieci o konieczności noszenia odblasków. Jury w składzie: p. Marzena Świątek i ks. Marek Lasek po zapoznaniu się z pracami dokonali wyboru i przyznali:

I miejsce: Zuzia Janiec, Ewa Łysik, Miłoszek Chmura,

II miejsce: Wiktoria Siewierska, Oliwia Siewierska, Mateuszek Węc,

III miejsce: Kacperek Zapiór, Amelka Kiwior, Franuś Urbaszewski,

Wyróżnienie: Wiktoria Sieszchuła, Lanka Bartosz.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w przedszkolnych konkursach, bo czekają super nagrody!

 

 

Wycieczka do pizzerii Pietro – Party w Czarnej

 

W piątek, 28 września 2018 r. Przedszkolaki z grup Biedronki i Misie wraz z Rodzicami i Wychowawcami udali się na wycieczkę do pizzerii Pietro – Party w Czarnej

Właściciel pizzerii przygotował dla Dzieci mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki chętnie bawiły się na placu zabaw, a następnie  miło spędzały czas w towarzystwie kucyka Jaśka i i alpaki Kuku.

Kolejnym punktem były zabawy integracyjne przy popularnych piosenkach dziecięcych. Na Dzieci czekał też słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym były warsztaty kulinarne pod okiem właściciela i opiekunów. Dzieci wykonały pyszne pizze. W cudownych nastrojach wszyscy wrócili do domów.

 

Odblaskowe przedszkolaki

 

 

26.09.2018 r. w naszym przedszkolu było niezwykle jasno – wszystko to za sprawą odblasków, które nasze dzieciaki przyniosły ze sobą. Bezapelacyjnym „królem” odblasków został Hubert Schab, który miał ze sobą (i na sobie) 55odblsków! W grupie „Misie” świetnymi wynikami pomgli pochwalić się: Mateusz Hadas oraz Wiktoria Sieszchułą. Nie zawiodły też nasze maluszki z grupy „Biedronki”. Najwięcej odblasków zgromadzili: Nadia Waag, Olaf Śliwa oraz Franuś Urbaszewski.

 

 

Sprzątanie Świata w przedszkolu

 

Przedszkolaki z naszego przedszkola to nie lada ekolodzy i dobrze wiedzą, że o naszą planetę trzeba dbać. Dlatego też, jak co roku, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Dzieciaki założyły rękawiczki jednorazowe i z zapałem rozpoczęły akcję sprzątania od uporządkowania „własnego” (przedszkolnego) podwórka. Każdy papierek czy inny śmieć wylądował w koszu i dopiero wtedy przedszkolaki rozpoczęły harce na placu zabaw.

 

 

 

JESIENNY BAL PRZEDSZKOLAKÓW

W poniedziałek 24 września przedszkolaków z grupy „Misie” i „Biedronki” odwiedził miły gość – Pani Jesień. Jesienna dama przyniosła ze sobą dary – kasztany, żołędzie, szyszki, orzechy, dynie, bowiem z pustymi rękami nie chodzi się w odwiedziny. Dzieciaki odwdzięczyły jej się za to pięknym tańcem i wspólnymi zabawami, a także rysunkami liści, które przepięknie pomalowały farbami. Nasz miły gość wyruszył w świat, ale zostawił nas w dobrym nastroju i z obietnicą, że złota polska jesień jeszcze powróci.

 

Pierwszy spacer przedszkolaków

18 września przedszkolaki z grupy „Misie” i „Biedronki” w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko – szczęśliwe dziecko” wybrały się na spacer. Dzieciaki z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa oraz ubrane w odblaskowe kamizelki, przechodziły przez skrzyżowanie udając się w kierunku kościoła. Starszaki z grupy „Misie”z przejęciem komentowały znaczenie mijanych znaków, a maluszki z pełnym zaangażowaniem upominały się nawzajem, że „zasad bezpieczeństwa” muszą przestrzegać wszyscy! Nieco zmęczeni upałem, ale pełni wiedzy o zasadach poruszania się w ruchu ulicznym wróciliśmy do przedszkola, na łyczek wody.

 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I PRZEDSZKOLNEGO 2018/2019

3.09.2018r. Pani Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice i oczywiście uczniowie przywitali nowy rok szkolny. Podczas uroczystej mszy świętej Ksiądz Proboszcz modlił się o pomyślność w nauce dla wszystkich, a w szczególny sposób dla Naszych Pierwszaków. Następnie na sali gimnastycznej odbyła się akademia przygotowana prze uczniów klasy III. Po niej wszyscy udali się do klas aby przywitać i poznać swoich wychowawców. Mamy nadzieję, że życzenia Pani Dyrektor – „Szczęśliwego Nowego Roku Szkolnego 2018/2019” spełnią się z nawiązką.

 

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego 2018/ 2019 rozpoczęła się również akcja „Zwalniam przed szkołą!”. Od kilku lat organizują ją wspólnie Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz cztery komendy powiatowe policji. Jedną z komend jest Powiatowa Komenda Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, która dzisiejszego dnia pełniła patrol na przystanku w Żelazówce. Wraz z Funkcjonariuszami policji , Panem podkom. Jackiem Wójcikiem oraz Panem podkom. Jarosławem Kmieciem udział w akcji wzięła Pani Urszula Augustyn posłanka na Sejm RP, która z dużym zaangażowaniem propagowała akcję bezpieczeństwa na drodze. Szkoła otrzymała przydatne prezenty, a Przedszkolaczki oraz uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żelazowce w ramach akcji otrzymali kamizelki odblaskowe, aby zawsze „świeciły przykładem bezpieczeństwa”, szczególnie mieszkając przy tak ruchliwej jezdni jaką jest droga nr 73 .

 

OK, MK

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce
    Żelazówka 1A i 1B
    33-200 Dąbrowa Tarnowska

    Dyrektor Szkoły: mgr Magdalena Woynarowska-Piasecka
  • Tel/FAX: 14 655-92-37
    Tel kom. do dyrektora: 502933202

Galeria zdjęć