• MPotęga

• mPotęga zadanie 1

• 20.09.2017r. odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne dla chętnych uczniów kl. IV-VII będące częścią programu grantowego mPotęga. realizujemy projekt z wykorzystaniem gier planszowych, którego celem jest popularyzowanie nowoczesnych matematycznych gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu . Realizacja celu ma zwrócić uwagę dzieci, młodzieży i ich rodziców, że gry planszowe to jednocześnie zabawa i narzędzie edukacyjne. Uczestnicy projektu doskonalą swoje umiejętności komunikacji oraz budowania dobrych relacji z innymi. Zadanie ma także wymiar integracyjny.

Projekt „Logicznie na co dzień” rozpoczęliśmy od kształtowania umiejętności logicznego myślenia oraz ćwiczenia umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia .Uczniowie korzystali z matematycznych gier planszowych oraz magnetycznej kolorowej tablicy mnożenia . Pracując w grupach mile spędzili czas poszerzając swoje umiejętności logicznego myślenia Największym zainteresowaniem cieszyła się gra Eurobiznes. Uczniowie dobrze się bawili

do galerii