• MPotęga

• mPotęga zadanie 2

•

Miesiąc październik to w mPotędze miesiąc pod hasłem „logiczne myślenia – sudoku. Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do realizacji tego zadania. Wbrew pozorom rozwiązanie Sudoku to nie taka łatwa sprawa. Na pierwszych zajęciach październikowych 4 X 2017r. nikomu nie udało się doprowadzić gry do końca. Ale to tylko kwestia czasu, treningu i wysiłku umysłu.

Realizacja drugiego zadania mPotęga

04.10 2017-Sudoku jest to gra logiczna kształtująca i usprawniająca logiczne myślenie, kojarzenie oraz postrzeganie. Piersze „kroki”- poznanie zasad wypełniania gry

11.10.2017-Poznajemy techniki wypełniania „sudoku”, Technika 1 : Pojedyńcza Pozycja

18.10.2017-Poznajemy techniki wypełniania „sudoku -Technika 2 : Pojedyńczy Kandydat

25.10.2017-”Mini turniej” Sudoku

Miesiąc październik upłynął dla uczniów realizujących program mPotęga pod hasłem „Sudoku-logiczne myślenie” . Na pięciu spotkaniach ( 4, 11, 18, i 25 października ) poznawaliśmy zasady i techniki rozwiązywania „Sudoku”. Sudoku jest to gra logiczna kształtująca i usprawniająca logiczne myślenie, kojarzenie oraz postrzeganie. Uczniowie z zaangażowaniem podjęli się tego zadania. Chociaż na początku wydawało się to trudne przedsięwzięcie , pierwsze sukcesy mobilizowały pozostałych do jeszcze bardziej wzmożonych wysiłków. Po zapoznaniu się z technikami rozwiązywania gry / Pojedyńcza Pozycja (Single Position) , Pojedyńczy Kandydat (Single Candidate) / , przybywało uczniów , którzy w kilkanaście minut rozwiązywali poprawnie „Sudoku” jako pierwszemu udało się wykonać to zadanie uczniowi klasy 4 Alanowi Ciąborowi a następnymi laureatami byli Kamil Osak z klasy 4 oraz Krystian Pieprz z klasy 5.

do galerii