odwiedziny naszej strony

SPRAWOZDANIE nr1

wrzesień 2017

Projekt e-twinning poraz drugi

Wakacje się skończyły i pierwsze tygodnie nauki już za nami. Wszystkim  udało się na nowo przyzwyczaić do szkolnego rytmu życia, a więc pora na ponowne przystąpienie do projektu e-twinning.

Tym razem nasza szkoła partnerska znajduje się w mieście Berga w Hiszpanii.
 Z tamtejszymi uczniami będziemy wymieniać nie tylko wiadomości elektroniczne, ale
i tradycyjne listy. Koordynatorem projektu jest pani Marzena Kądzielawa,
a w Hiszpanii pani Cristina Arnua Vila.

Z naszej szkoły w tym roku w projekcie bierze udział aż 19 uczniów: Patrycja Bajda, Martyna Kiełb, Julia Moździerz, Karolina Moździerz, Magdalena Pikul, Klaudia Słowik, Dominik Sołtys, Nikola Bartosz, Karol Buchaniec, Krystian Pieprz, Wiktoria Rokocz, Kacper Ujek, Aleksandra Schab, Gabriela Pikul, Kinga Gaczoł, Patrycja Węc, Alan Ciąbor, Kamil Osak i Jakub Porada.

Mamy nadzieję, że projekt okaże się nie tylko ciekawym sposobem na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim, ale i świetną zabawą. Po więcej szczegółów dotyczących projektu zapraszamy na podstronę „etwinning 2107” tutaj na stronie internetowej szkoły.

S   P   R   A   W   O   Z   D   A   N   I   E   nr 2

październik 2017

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO e-twinning

„Write me a letter – Poland and Spain”

1. Realizowane zadania:

- uczniowie zalogowali się na platformie e-twinning

- uczniowie stworzyli swoje profile – krótki opis w języku angielskim, zdjęcie, itp.

- uczniowie zapoznawali się z formami i metodami pracy na twinspace oraz ze swoimi „twinpartnerami”

- Każdy uczeń napisał list, w którym opisał siebie – swój wygląd, hobby, rodzinę, zwierzątka domowe, ulubione przedmioty, itp.  Listy zostały zapakowane do wspólnej koperty i wysłane.

- w tak zwanym „Project journal” (dziennik projektu) zamieszczono bieżące wydarzenia z projektu. Podobne sprawozdanie wraz ze zdjęciami zamieszczono również na stronie internetowej szkoły.

S   P   R   A   W   O   Z   D   A   N   I   E           nr 2a

„Write me a letter”

1. Realizowane zadania:

- otrzymaliśmy pierwsze listy z Hiszpanii.

Uczniowie z klas IV – VII naszej szkoły otrzymali dziś (30.10.2017r.) pierwsze listy od swoich hiszpańskich kolegów i koleżanek.  Sprawiło im to wiele radości.  Mogli poczytać o tym jak ich znajomi wyglądają,  gdzie mieszkają i czym się interesują.  Niektórzy dołączyli kolorowe obrazki lub naklejki.  Widać było lekką dumę i satysfakcję w oczach naszych uczniów kiedy czytali listy,  dyskutowali o nich,  a co najważniejsze rozumieli wszystko,  mimo, że to przecież nie po polsku.

Nasze listy również dotarły do hiszpańskich dzieci i sprawiły im niemniejszą radość. Zatem bierzemy się do pisania kolejnych.

S   P   R   A   W   O   Z   D   A   N   I   E           nr 3

listopad 2017

„Write me a letter – Poland and Spain

1. Realizowane zadania:

- uczniowie są w ciągłym kontakcie ze swoimi twinpartnerami na platformie e-twinning

- uczniowie napisali listy do swoich koleżanek i kolegów z Hiszpanii. W miesiącu listopadzie tematem korespondencji było: „Moja szkoła”. Zadanie polegało zatem, na opisaniu swojej szkoły oraz terenu wokół niej. Uczniowie pisali również o swoich ulubionych przedmiotach i nauczycielach, o zajęciach pozalekcyjnych oraz o organizowanych uroczystościach. Dołączyli również drobne upominki w formie naklejek czy własnoręcznie wykonanych rysunków.

- uczniowie otrzymali listy ze szkoły z Hiszpanii.

Minęła połowa listopada więc uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością zaczęli już oczekiwać na kolejną partię listów z Hiszpanii. W końcu dzisiaj – 24.11.2017r. przyszły!!  Tematem listów listopadowych była szkoła , a więc przedmioty szkolne,  nauczyciele,  koledzy i koleżanki,  zajęcia pozalekcyjne,  otoczenie szkoły, itp.  Jak to wygląda u nas wszyscy dobrze wiemy,  dlatego z tym większym zaciekawieniem czytaliśmy o tym,  jak swoja szkołę postrzegają nasi hiszpańscy znajomi.

Wiemy już na przykład,  ze codziennie zaczynają lekcje o 8:15, a kończą o 14:45. Każda lekcja trwa 60 minut,  a w ciągu dnia mają trzy przerwy.  Do najbardziej lubianych przedmiotów należy  plastyka,  wiedza o społeczeństwie oraz przyroda.  Dodatkowo uczą się również konwersacji i języka katalońskiego. Z listów dowiedzieliśmy się również,  że maja fajną , ale małą szkołę jednak w przyszłym roku planują rozbudowę . Brzmi znajomo?

S   P   R   A   W   O   Z   D   A   N   I   E           nr 4

grudzień 2017

„Write me a letter – Poland and Spain

1. Realizowane zadania:

- miesiąc grudzień kojarzy się wszystkim z wysyłaniem świątecznych kartek oraz z otrzymywaniem i dawaniem prezentów. Dlatego też w ramach realizacji projektu e-twinning na ten miesiąc przewidziano podobne zajęcia. Nasi uczniowie oraz uczniowie z Hiszpanii przygotowali „świąteczne listy” – tzn. kartki bożonarodzeniowe z życzeniami oraz z opisem zwyczajów świątecznych, a także drobne upominki np. słodki wafelek, czekolada…) Listy zostały zebrane do wspólnej paczki i wysłanie 11.12.2017r. Nastąpił długi okres oczekiwania na podobny pakunek z Hiszpanii.

- Przesyłka od uczniów z Hiszpanii zawierała listy z ilustracjami, naklejkami i zdjęciami oraz dwie ogromne czekolady do podziału

. Z ciekawostek to warto zaznaczyć, że tylko nieliczni uczniowie z Hiszpanii wierzą w tradycyjnego Świętego Mikołaja. Zdecydowana większość uznaje „Tio”- magiczny pień drzewa przynoszony na okres świat do domu, który następnie należy pielęgnować (okrywając np. kocem) ponieważ to on przynosi prezenty. Dla nas śmieszne, ale dla nich prawdziwe. Dodatkowo, przerwa świąteczna w Hiszpanii trwa od 22.12 do 9.01. Trochę zazdrościmy

Kontakt

• Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce