odwiedziny naszej strony

mPotęga

Uczniowie naszej szkoły klasy IV-VII od września 2017 roku będą uczestniczyć w programie grantowym Fundacji mBanku.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Nauczanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób jest impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki. Projekt ruszy w połowie września 2017 r

Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa z Niepublicznym NiepłatnymOddziałem Przedszkolnym w Żelazówce w ubiegłym roku szkolnym zakwalifikowała się do programu edukacyjnego mPotęga.  W naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018 realizują go uczniowie klas IV-VII podczas zajęć prowadzonych raz w tygodniu.
Dzieci poprzez matematyczne  gry planszowe  doskonalę umiejętnoś logicznego myślenia oraz wykorzystanie umiejętności matematycznych   w praktyce. Zajęcia organizowane są w każdą środę w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Prowadzi je Robert Hoszwa - lider programu.

Zgodnie z harmonogramem działań w miesiącu wrześniu zostały zakupione matematyczne gry planszowe dzięki którym można realizować podstawowe założenie naszego programu „Logicznie na co dzień”

Cambio - kolorowa tabliczka dzielenia

Kolorowa magnetyczna tabliczka mnożenia

Sudoku - gra matematyczna