• Dzień kolorowej skarpetki

• 22.03.2024 10:18
        • „Dzień Kolorowej Skarpetki - wyjątkowa inicjatywa w naszej szkole"

• Dzień Kolorowej Skarpetki, obchodzony 21 marca, nie jest przypadkową datą. Dokładnie w tej 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa posiadają trzy zamiast dwóch, co czyni je wyjątkowymi. Dlatego też, na znak solidarności z tą niezwykłą społecznością, ludzie na całym świecie zakładają tego dnia dwie różnokolorowe skarpetki. Nasza szkoła dołączyła do tej inicjatywy, a uczniowie z entuzjazmem wzięli udział w obchodach Dnia Kolorowej Skarpetki. To wyjątkowa okazja, która pozwala nam wyrazić wsparcie i zrozumienie dla osób z zespołem Downa oraz promować inkluzję i akceptację w społeczeństwie. Nasza szkoła, razem z uczniami i nauczycielami, angażuje się w takie inicjatywy, aby promować wartość każdej jednostki i budować coraz bardziej empatyczne i zrozumiałe społeczeństwo.

Małgorzata Gawlik