• Programy edukacyjne

• --CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

ZWALCZANIE WSZAWICY
          Głównym celem programu jest zmniejszenie występowania wszawicy w środowisku przedszkolnym oraz dostarczenie wiedzy z zakresu zapobiegania wszawicy.

PROGRAM ADAPTACYJNY

Program adaptacji do przedszkola to działania pedagogiczne, które sprzyjają rozładowaniu negatywnych doznań dziecka, zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa i prawidłowy rozwój we wszystkich sferach.

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

-zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
          -kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
          -propagowanie zdrowego stylu życia,
          -zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Serdeczna Karteczka

Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.

To zajęcia oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy dziecka.

Każda zabawa sensoryczna wzbogacana jest o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę. W ten sposób dziecko jest zapraszane do wciągającego i ciekawego świata zmysłów, do manipulowania, doświadczania oraz mowy i komunikacji.

Podczas zajęć dzieci robią to, co lubią najbardziej- doświadczają, jednocześnie wzbogacają słownictwo, uczą się koncentracji uwagi, komunikują się oraz nawiązują wspaniałą więź z rówieśnikami/opiekunem przez wspólną zabawę.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Angielski jest funtastyczny!” jest pokazanie uczniom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi oraz zapoznanie dzieci i nauczycieli z ideą dwujęzycznego nauczania.

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki przez zabawę w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Powyższe działania  mają wpływ na:

- rozwijanie postawy twórczej dzieci  tj. kreatywności, innowacyjności (twórcze działania plastyczne)

- kształtowanie orientacji przestrzennej,

- rozwijanie zainteresowań światem przyrody poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki,

- doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych,

- wspomaganie rozwoju dzieci,

- budowanie więzi w grupie,

- rozwijanie wiary we własne możliwości,

- kształtowanie postawy proekologicznej,

- współpraca z środowiskiem lokalnym.