• Konkursy

• KONKURS „ ŚWIĄTECZNA OZDOBA Z PIERNIKA”

• 23.11.2023 10:57
        • Koordynator konkursu: mgr Ewa Chmura
        • KONKURS „ ŚWIĄTECZNA OZDOBA Z PIERNIKA”

1.ZAŁOZENIA ORGANIZACYJNE

Zaproszenie do udziału w Konkursie kierujemy do dzieci z Przedszkola Niepublicznego w Żelazówce

2.CELE KONKURSU

- Upowszechnianie tradycji pieczenia świątecznych pierników.

- Rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności abstrakcyjnego myślenia, niezbędnych przy

projektowaniu.

- Promowanie twórczości dziecięcej.

- Przypomnienie tradycji samodzielnego wykonywania pierników, które były

wykorzystywane jako ozdoby choinkowe lub drobne prezenty dla rodziny i przyjaciół.

- Propagowanie rodzinnego spędzania czasu wolnego.

3.WYMAGANIA

1. Konkurs skierowany jest do dzieci wraz z rodzicami z Przedszkola Niepublicznego w Żelazówce

2. Zadaniem uczestników jest wykonanie ozdoby świąteczne j z ciasta piernikowego, przedstawiającej motyw związany ze Świętami Bożego Narodzenia, do zawieszenia na choince lub postawienia na stole świątecznym.

3.Cała praca konkursowa musi nadawać się do spożycia i zostać wykonana za pomocą składników dopuszczonych do obrotu w handlu artykułami spożywczymi.

4. Uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu jedną ozdobę z piernika.

5.Ozdoba z piernika powinna być ułożona na sztywnych podkładkach (np. tekturowych)             i zapakowana szczelnie w przezroczysty celofan.

6.Pracę należy opatrzyć w mię i nazwisko dziecka

7. Prace dostarczone na konkurs nie będą zwracane autorom zostaną przekazane na przedszkolny kiermasz świąteczny

4. OCENA I NAGRODY

Piernikowe ozdoby będą oceniane wg nast. kryteriów – ogólne wrażenie artystyczne, estetyka wykonania i oryginalność pomysłu, dobór i wykorzystanie elementów zdobniczych, wkład pracy, stosownie do wieku autora. Decyzja jury jest ostateczna i nieodwołalna

5. TERMINY

- Prace należy dostarczyć do wychowawców do 15 grudnia 2023r.

-Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 18 grudnia a wręczenie nagród 22 grudnia.

Do konkursu nie mogą zostać zgłoszone ozdoby będące gotowymi wyrobami cukierniczymi wyprodukowanymi przez zakłady cukiernicze i profesjonalne cukiernie. W uzasadnionych przypadkach jury konkursowe może zdyskwalifikować zgłoszone do konkursu ozdobne pierniki świąteczne jako niespełniające wymagań konkursowych.