• Wyjazd kl. VII i VIII na strzelnicę

• 26.06.2023 11:51
        • Zajęcia na stzrelnicy "Delfin" Tarnów
        • 19 czerwca w ramach realizacji tematów strzeleckich z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa odbył się wyjazd młodzieży na strzelnicę „Delfin” znajdująca się w Tarnowie przy parku Sanguszków. W Wyjeździe wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych z Zespołu Szklono – Przedszkolnego w Żelazówce. Głównym celem wyjazdu było strzelanie z broni sportowej. Zajęcia na strzelnicy odbywały się w grupach pod okiem wykwalifikowanej pani instruktor. Młodzież została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy, zasadami celowania oraz typowymi błędami w  technice strzelania. Każdy uczestnik mógł oddać 15 strzałów, wyniki zostały zapisane i przeliczone przez panią instruktor dzięki czemu mogła wytypować najlepszego strzelca tych warsztatów. Uczniowie doskonale radzili sobie z celnym strzelaniem, dla wielu uczniów było to pierwsze takie doświadczenie w życiu. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi. W międzyczasie młodzież udała się do ogródka  i parku znajdującego się tuż obok strzelnicy gdzie mogli spędzić chwilę wolnego czasu grając w polowe szachy, mini golfa  czy też w piłkę nożną. Następnie cała grupą udaliśmy się na ruiny zamku na górze świętego Marcina skąd mogliśmy podziwiać przepiękna panoramę Tarnowa z stamtąd udaliśmy się pod tężnie solankową na lody a następnie powróciliśmy do szkoły.