• "MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM"

• 27.10.2023 07:48
        • Edukacyjna Sieć Antysmogowa
        •

Nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „MIERZYMY SIĘ ZE SMOGIEM” i tym samym dołączyliśmy do projektu ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa.

W nagrodę otrzymaliśmy Pakiet edukacyjny 2. W jego skład wchodzi ekran edukacyjny zamontowany wewnątrz budynku naszej szkoły do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych na temat smogu. To kolejny krok w walce ze smogiem i wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów!

Mierzone są w trybie ciągłym następujące parametry:

stężenie pyłu PM2,5 wewnątrz szkoły;

stężenie pyłu PM10 wewnątrz szkoły;

Na ekranach uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów oraz treści edukacyjne na temat smogu.

Zmierzone wielkości uśredniane są w okresach pomiarowych i raz na 5 minut przesyłane do centralnego serwera.

Razem zmierzmy się ze smogiem