• Mistrz Tabliczki Mnożenia

• 22.11.2023 14:51
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Na dzień 17 listopada 2023 roku (piątek) przypadł Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia .  W starszych klasach w dniach 15.11-16.11 odbyły się wstępne eliminacje do konkursu na Mistrza Tabliczki Mnożenia, uczniowie mieli do rozwiązania 11 przykładów z tabliczki mnożenia do 100, decydowała szybkość rozwiązywania zadań i poprawność rozwiązanych 11 przykładów.

W dniu 17 listopada 2023 odbył się konkurs na Sali rekreacyjnej w dwóch kategoriach  ,uczniowie klas III-V  rozwiązywali działania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia w zakresie do 50 a starsze klasy w zakresie do 100. Decydowała poprawność odpowiedzi dwóch uczestników z drużyny oraz szybkość odpowiadania.

W pierwszej kategorii zwyciężyli uczniowie  klasy IV: Dawid Słowik i Kacper Zapiór, a wśród klas VI-VIII po dogrywce wygrali uczniowie klasy VIII: Karol Zapiór i Tomasz Rojek.

Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia otrzymali dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy konkursu uwagę pozytywną za udział w konkursie.

Gratulujemy wygranej Mistrzom , zaś pozostałych uczestników konkursu wiedzy zachęcamy do szlifowania tabliczki mnożenia.