• Spotkanie z pedagogiem w kl. I-III

• 23.11.2023 14:01
        • Akcja  „Życzliwości”  w klasach I - III
        •

W ramach obchodów Dnia Życzliwości w klasa I – III zostały, zorganizowano specjalne zajęcia pod kierunkiem pedagoga, które miały na celu promowanie pozytywnego podejścia do życia oraz budowanie atmosfery życzliwości wśród uczniów.

Podczas tych wyjątkowych zajęć, nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością, tworząc wspólnie plakat, który przypominał o ważności życzliwości w codziennym życiu. Na plakacie znalazły się przemyślane hasła i rysunki, które symbolizują pozytywne wartości.

Podczas omawiania tematu, uczniowie dyskutowali na temat tego, kiedy i dlaczego warto być życzliwym wobec innych. Wierzymy, że taka refleksja na temat wartości miłości, szacunku i życzliwości przyczyni się do kształtowania pozytywnego nastawienia naszych uczniów.

Niezwykle ciekawym elementem zajęć było losowanie "zrywek" – małych karteczek, na których każdy z uczniów mógł przeczytać coś miłego o sobie. Ideą było podkreślenie, że bycie życzliwym zaczyna się od pozytywnego stosunku do samego siebie. Uczestnicy losowania mieli okazję podzielić się tymi miłymi słowami z innymi, co miało na celu budowanie więzi społecznych i wzmacnianie pozytywnego klimatu w szkole.

Efektem pracy uczniów jest nie tylko plakat, ale także kolorowe "zrywki" z pozytywnymi myślami, które zostały zawieszone na korytarzu szkolnym.