• Spotkanie z pedagogiem w kl. IV-V

• 23.11.2023 14:01
        • Zajęciach z Pedagogiem z Okazji Dnia Życzliwości i Praw Dziecka
        •

W tym nietypowym tygodniu uczniowie klas IV-V mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z pedagogiem, poświęconych tematom Dnia Życzliwości oraz Praw Dziecka. Te ważne i szczególne święta przypadające w tym samym tygodniu stanowiły doskonałą okazję do zastanowienia się nad wartościami, jakie niosą ze sobą życzliwość i prawa dziecka.

Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach i warsztatach, które skupiały się na znaczeniu bycia życzliwym zarówno wobec siebie nawzajem, jak i w relacjach z otoczeniem. W ramach tych działań, uczniowie wspólnie stworzyli  „Dekalog Życzliwości” – zbiór zasad i postaw, które są fundamentem dla kultury szkolnej i społecznej.

Dekalog ten nie tylko omawiał konkretne zachowania, ale także zgłębiał głębsze znaczenia bycia życzliwym. Uczniowie podkreślali, że życzliwość nie powinna być jedynie okazjonalna, lecz stanowi istotny element codziennego życia. W ramach swojego zaangażowania w realizację tych wartości, uczniowie własnoręcznie złożyli swoje podpisy pod Dekalogiem Życzliwości.

Dekalog przypominał uczniom, że bycie życzliwym nie może ograniczać się tylko do szczególnych okazji czy świąt – to postawa, która powinna towarzyszyć im na co dzień. Zwracał także uwagę na pozytywne myślenie o sobie, jako kluczowy element rozwoju osobistego i budowania pozytywnego otoczenia.