• Spotkanie z pedagogiem w kl. VI-VIII

• 24.11.2023 11:09
        • Uczniowie klas VI-VIII włączeni w obchody Dnia Życzliwości poprzez warsztaty budowania pozytywnego wizerunku.

• W ramach obchodów Dnia Życzliwości, uczniowie klas VI-VIII w naszej szkole zostali zaangażowani w edukacyjne warsztaty, których celem było budowanie pozytywnego wizerunku siebie oraz promowanie życzliwości wśród uczniów.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach skoncentrowanych na kwestiach związanych z budowaniem pozytywnego wizerunku oraz praktykowaniu życzliwości w codziennym życiu. Centralnym punktem zajęć było stworzenie „Mapy Życzliwości”, na którym uczniowie przedstawiali konkretne działania, jakie mogą podjąć, aby być życzliwymi wobec innych osób. To była doskonała okazja do refleksji nad własnymi zachowaniami i wpływem, jaki mają na otoczenie.

Podczas warsztatów omówiono także kluczowe kwestie związane z budowaniem pozytywnego wizerunku. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat tego, jak ich postawa, zachowanie i komunikacja wpływają na to, w jaki sposób są postrzegani przez innych. Poprzez rozmowy  i interaktywne ćwiczenia, pedagog skupił się na rozwijaniu pozytywnych cech charakteru i umiejętności interpersonalnych.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik miał okazję wylosować i uśmiechnąć się do jednego z wielu pozytywnych słów, które miały dodatkowo podkreślić atmosferę życzliwości   i pozytywnej energii.

Dodatkowo, na korytarzu szkoły została stworzona gazetka profilaktyczna. Jest  to kreatywna forma przekazu, gdzie uczniowie mogli znaleźć inspirujące cytaty, rady dotyczące budowania pozytywnych relacji oraz sugestie, jak sprawić radość innym. Na gazetce  zostały zawieszone „Zrywki” z myślą o podarowaniu ich  koleżankom, kolegom i nauczycielom, co miało na celu dalsze propagowanie atmosfery życzliwości w całej społeczności szkolnej.