• Zdrowo jem, więcej wiem

• 30.01.2024 10:32
        • Propagujemy zdrowy tryb życia
        • W pierwszym  semestrze roku szkolnego 2023/2024 klasy I-III przystąpiły do udziału  w ogólnopolskim projekcie realizowanym przez Fundację Banku Ochrony „ Zdrowo jem, więcej wiem” Projekt ten honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser- Duda .

Głównym celem projektu jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu  i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Projekt złożony jest z dwóch etapów: jesienno-zimowego i wiosennego. Etap pierwszy, który zrealizowaliśmy, składał się z sześciu zadań..

• Lekcja: Uczymy się dobrych nawyków żywieniowych
          • Konkurs: Najlepszy rysunek pierwszego śniadania
          • Lekcja: Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety
          • Konkurs: Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw w szkole
          • Forum: Dlaczego sposób odżywiania dzieci jest sprawą bardzo ważną?
          • Dzielimy się wiedzą: Dobre nawyki

W każdym etapie nauczyciel prowadzi zajęcia z uczniami zgodnie z podanymi scenariuszami.

Podczas zajęć lekcyjnych realizowane są zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje są realizowane w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazują i utrwalają wiedzę.

Jagoda Dziedzic