• Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

• 09.02.2024 14:36
        • Rozdanie nagród i dyplomów
        • Konkurs plastyczny „Czytanie jest fajne!” został rozstrzygnięty!

9 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, organizowanego przez bibliotekę szkolną, mający na celu zachęcenie dzieci do czytania.

Temat konkursu wbrew pozorom nie był łatwy i oczywisty, dlatego uczestnicy musieli wykazać się nie lada pomysłowością. A ponieważ nie od dziś wiadomo, że wyobraźnia dzieci jest ogromna, uczestnicy poradzili sobie fenomenalnie. Wszystkie dostarczone prace były na wysokim poziomie artystycznym, wykonano je za pomocą różnorodnych technik, często łącząc ze sobą różne materiały. Wiele prac ujęło również przesłanie, że czytanie nie jest wyłącznie czynnością, a swego rodzaju wartością. Młodzi artyści wykazali się ogromną inwencją twórczą i kreatywnością.

W konkursie wzięło udział 20 prac wykonanych prze uczniów. W wyniku głosowania wyłoniono 3 zwycięzców.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maciej Pilas kl. I

II miejsce – Eryk Schab kl. I

III miejsce – Zofia Brożek kl. II

Konkurs na recenzję przeczytanej książki „Czytam i polecam” został rozstrzygnięty!

Dnia 9.02.2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą recenzję książki. Konkurs ten miał na celu zwiększyć motywację uczniów do czytania i częstszego wypożyczania książek, pobudzania wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży szkolnej.

W konkursie wzięło udział 6 prac. Jury wyłoniło 3 najlepsze.

I miejsce – Artur Osak kl. VIII

II miejsce – Adrian Rodak kl. VII