• Peru bliżej nas

• 04.03.2024 08:33
        • Kultura i tradycja Peru
        • W czwartek, 29 lutego naszą szkołę odwiedziła Pani Ewelina Gwóźdź, która przez ostatnie 2 lata przebywała na misjach w Peru. Pani Ewelina w bardzo ciekawy  sposób przedstawiła uczniom kulturę i tradycję Peru. Zaprezentowane liczne fotografie i filmy pozwoliły przybliżyć nam barwny folklor tego kraju. Dzieci miały możliwość poznania zwyczajów szkolnych panujących w peruwiańskich szkołach i przedszkolach, a także zobaczyli jak wygląda szkoła w dżungli. W czasie spotkania dzieci poznały kilka słów w języku hiszpańskim a nawet zaśpiewały piosenki w tym języku. Nie zabrakło także tańców i konkursów. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem, o czym mogą świadczyć liczne pytania do naszego gościa a na koniec gromkie brawa. Pani Ewelinie bardzo dziękujemy za poświęcony czas, życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do nas częściej!

Katarzyna Herula