• Ekologiczne miasteczko - projekt kl. VI i VII

• 05.03.2024 11:30
        • „Ekologiczne Miasto - Wspólnie Mocniejszy”.

• W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Wspólnie Mocniejszy - Uczymy się poprzez integrację”, uczniowie klasy VI i VII podjęli się wyzwania zaprojektowania ekologicznego miasta. Zadanie to nie tylko stawiało przed uczniami wyzwanie kreatywnego projektowania, ale także skupiło się na rozwijaniu świadomości ekologicznej oraz umiejętności myślenia przestrzennego.

W trakcie pracy nad projektem, uczniowie zostali zachęceni do aktywnego poszukiwania rozwiązań mających na celu minimalizowanie negatywnego wpływu urbanizacji na środowisko naturalne. Poprzez własne pomysły i innowacyjne podejścia, uczniowie nie tylko rozwijali umiejętności projektowania, ale również zdobywali wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat.

E.CH, M.G