• Witaj Wiosno!!!!!!!!

• 26.03.2024 12:33
        • Pierwszy dzień wiosny
        • Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

W tym roku nadejście wiosny widać było gołym okiem. Pierwszy dzień wiosny był ciepły i pełen słońca. Czyli wiosna w pełnej krasie. W naszej szkole też zrobiło się wiosennie. Na korytarzach tym razem królował kolor zielony. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, a  uczniowie klas I-III wraz z swoimi wychowawcami stworzyli klasowe ogródki. Wiosna to czas wzrostu roślin – siania i sadzenia.  Sadzenie kwiatów to nie tylko świetna zabawa, ale również znakomity sposób na integrację, doskonalenie umiejętności pracy w grupie oraz świetne ćwiczenie sensoryczne, podczas którego dzieci samodzielnie dotykają ziemi, wkładają do niej cebulki lub nasiona, a następnie podlewają zasadzone rośliny.

Na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka- wiosenna foto budka. Cieszyła się ona dużym powodzeniem,  każdy mógł zrobić sobie śmieszne zdjęcia koleżeńskie w przygotowanej specjalnie na ten dzień wiosennej ramce

Jagoda Dziedzic