• Klasy 1-3 uczestniczą w obchodach „Dnia Świadomości Autyzmu”

• 18.04.2024 10:39
        • Dzień Świadomości Autyzmu
        • Klasy 1-3 wzięły aktywny udział w obchodach Dnia Świadomości Autyzmu, podejmując szereg działań mających na celu zrozumienie i wsparcie osób dotkniętych tym spektrum. Ich zaangażowanie w przygotowania było imponujące - wykonali niebieskie motyle, jednoznaczny symbol autyzmu, oraz ubrali się na niebiesko, manifestując w ten sposób solidarność i wsparcie. Ponadto, oglądając film edukacyjny, uczniowie mieli szansę lepiej zrozumieć, czym jest autyzm i jakie wyzwania mogą napotykać te osoby. Ta świadomość jest niezmiernie istotna, ponieważ pozwala nam lepiej zrozumieć potrzeby i reakcje osób z autyzmem oraz dostosować nasze zachowanie w sposób empatyczny i akceptujący.

Dodatkowo, warto zauważyć, że inicjatywa ta została uwzględniona również na gazetce pedagoga, co pozwala na szerzenie wiedzy na temat autyzmu nie tylko wśród uczniów, ale także całej społeczności szkolnej oraz ich rodziców. Kwiecień, będący miesiącem poświęconym autyzmowi, to doskonała okazja do podjęcia działań edukacyjnych i promowania akceptacji oraz zrozumienia dla osób z autyzmem. Dzięki takim inicjatywom budujemy bardziej przyjazne i wspierające środowisko dla wszystkich.

Małgorzata Gawlik