• Ogólnopolski Konkurs Literacki na wiersz „Dobre maniery, czyli savoir-vivre przedszkolaka”

• 08.06.2023 22:29
        • Wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom
        • Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że w dniu dzisiejszym zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na wiersz „Dobre maniery, czyli savoir-vivre przedszkolaka”. W konkursie zorganizowanym w ramach Innowacji Pedagogicznej wzięło udział wielu utalentowanych uczestników, którzy przesłali swoje wiersze poruszające temat dobrych manier i savoir-vivre'u w kontekście przedszkolnego życia.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli nagrodzone dzieci z przedszkoli naszej gminy, nauczyciele, rodzice, honorowi goście, w tym Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski, który był fundatorem nagród. Obecna była również pani dyrektor Magdalena Woynarowska-Piasecka, zaangażowana od samego początku w organizację konkursu i realizację Innowacji Pedagogicznej.

Nagrody i dyplomy ufundowane przez organizatorów zostały przygotowane dla najbardziej utalentowanych uczestników, którym serdecznie gratulowano za poruszenie serc i umysłów czytelników. Wiersze laureatów stanowią nie tylko wyraz ich talentu, ale również inspirujący przekaz dla wszystkich dzieci i dorosłych, skupiony wokół idei dobrych manier i savoir-vivre'u.

Przed wręczeniem nagród uczestnicy mieli okazję wysłuchać pięknych wierszy i piosenek związanych z tematyką dobrych manier. Prezentacja ta dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wzruszeń wszystkim obecnym. Zostały również zaprezentowane wybrane wiersze z Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego przez uczennice z klasy 5 Magdalena Gaczoł, Zuzanna Pilas, Emilia Bodziony.

Podkreślić należy, że Ogólnopolski Konkurs Literacki na wiersz "Dobre maniery, czyli savoir-vivre przedszkolaka" miał zaszczyt być pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztofa Kaczmarskiego. Jego obecność na uroczystym wręczeniu nagród i udzielenie patronatu stanowiły wyraz uznania dla uczestników konkursu oraz wartości inicjatywy pedagogicznej realizowanej przez Przedszkole Niepubliczne w Żelazówce.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na wiersz "Dobre maniery, czyli savoir-vivre przedszkolaka". Nagrody i dyplomy zostały wysłane. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie i przyczynili się do jego wyjątkowego charakteru. Wasza pasja i zaangażowanie są godne podziwu."

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Antonina Kaźmierczak - Przedszkole Miejskie nr 146 w Łodzi

Karolina Klabis - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej

Kamil Ciąbor - Publiczne Przedszkole grupa „Pszczółki” w  Nieczajnie Górnej

Amelia Bunikowska- Przedszkole Publiczne „Bajkowy Domek” w Gdańsku

Nadia Machnik - Przedszkole Publiczne nr 2 w Radlinie

Piotr Kaczówka  - Publiczne Przedszkole w Nieczajnie Górnej

Laura Bystrek  - Przedszkole Samorządowe w Chorzelowie

Karol Wawrzaszek -Przedszkole Publiczne w Ciężkowicach

Alina Zabłocka -Przedszkole nr 18  Zgromadzenia Sióstr Serafitek  w Krakowie

Melania Błauciak - Przedszkole Publiczne w Gryfowie Śląskim

Karolina Michońska - Publiczne Przedszkole nr 1  grupa „Trefliki” w Dąbrowie Tarnowskiej