• Konkursy

• Regulamin konkursu językowo - plastycznego na kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim dla klas III-VIII

• 23.11.2023 10:52
        • Koordynator konkursu: mgr Magdalena Woynarowska-Piasecka
        • Cele konkursu:

- pogłębienie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego,

- wzbudzanie zainteresowania językiem niemieckim,

- doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku obcym,

- kultywowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych,

- umożliwienie uczniom rozwijania wyobraźni oraz zdolności manualnych i artystycznych.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żelazówce z klas III-VIII.

2. Konkurs polega na wykonaniu kartki zainspirowanej świętami Bożego Narodzenia (z motywem świątecznym lub zimowym) i umieszczeniu w niej życzeń w języku niemieckim.

3. Każdy uczestnik może przygotować tylko jedną kartkę.

4. Technika wykonania prac jest dowolna, maksymalny rozmiar kartki świątecznej to rozmiar standardowej karty pocztowej.

5. Termin dostarczenia prac – do 13 grudnia 2023 r. Uczestnik konkursu dostarcza prace do nauczyciela języka niemieckiego. Praca powinna być podpisana na odwrocie: imię i nazwisko, klasa.

6. Oceny prac dokonuje powołana przez organizatora w tym celu komisja.

7. Jury oceni prace według następujących kryteriów:

- zgodność z tematem,

- poprawność językowa życzeń,

- samodzielność wykonania,

- pomysłowość i oryginalność formy,

- staranność wykonania,

- ogólne wrażenie artystyczne.

8. Podstawowym warunkiem przyjęcia kartki na konkurs jest zamieszczenie w niej przez autora krótkich życzeń bożonarodzeniowych w języku niemieckim

9. Komisja wybierze 3 najpiękniejsze i najciekawsze kartki.

10. Pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce zostanie nagrodzone oceną z przedmiotu a wszyscy uczestnicy otrzymają pozytywną uwagę zachowania.

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w Konkursie.