• Konkursy

• 23.11.2023 10:57
        • Koordynator konkursu: mgr Magdalena Woynarowska-Piasecka, mgr Paweł Truchan
        • 1. CELE KONKURSU:

• Popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
          • Pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dzieci i młodzieży szkolnej.
          • Kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim.

2. Konkurs adresowany jest dla chętnych uczniów klas IV-VIII.

3. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie na komputerze (Word, czcionka 12 Times New Roman) krótkiej recenzji , czyli oceny przeczytanej ulubionej książki według wzoru:

• Podaj tytuł i autora książki.
          • Krótko napisz, o czym opowiada.
          • Napisz, dlaczego opisywana książka podobała Ci się albo dlaczego Ci się nie podobała.
          • Na koniec napisz, czy polecasz tę książkę do przeczytania, czy nie i załącz zdjęcie okładki książki.
          • Nie zapomnij podpisać swojej pracy. Podaj imię, nazwisko, klasę.

Przy ocenie prac jury będzie brało po uwagę:

• Kompozycję,
          • Poprawność językową, ortograficzna i interpunkcyjną
          • Kulturę słowa,
          • Ogólny wyraz artystyczny,
          • Wartość merytoryczna recenzji oraz jej przydatność dla innych czytelników
          • Pomysłowość
          • Kreatywność

4. Każdemu uczestnikowi przysługuje prawo dostarczenia maksymalnie jednej recenzji konkursowej.

5. Prace należy dostarczyć do 17.01.2024r. do Pana Pawła Truchana..

6. Zwycięzcami – autorami najpiękniejszych recenzji zostaną uczniowie, których prace najlepiej spełnią wymagania konkursu i otrzymają najwięcej punktów.

7. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają pozytywną ocenę z języka polskiego, pozostali uczestnicy pozytywna ocenę zachowania.

wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie!