• Konkursy

• Regulamin konkursu "Matematyczna Gra Planszowa"

• 28.04.2023 14:57
        • Koordynator konkursu: mgr Katarzyna Bień
        • Regulamin konkursu ,,Matematyczna Gra Planszowa”

1.  Przedmiotem konkursu jest wykonanie matematycznej gry planszowej:

I kategoria: przeznaczonej dla uczniów klas IV – VI

II kategoria: przeznaczonej dla uczniów klas VII-VIII
          2. Organizator konkursu:
          Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce- koordytanor Katarzyna Bień.
          3. Cele konkursu:
          - pobudzanie wyobraźni i pomysłowości podczas projektowania i tworzenia gry planszowej
          - poszerzenie i utrwalenie wiedzy w zakresie edukacji matematycznej
          - zachęcanie do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu z rodziną
          4. Temat i zadanie konkursu: „Matematyczna gra planszowa”
          Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie gry planszowej z instrukcją.

• Uczniowie kl. IV – VI wraz z rodzicami opracują gry utrwalające podstawowe działania matematyczne, wybrane pojęcia geometryczne, zagadnienia związane z ułamkami zwykłymi, dziesiętnymi, figurami geometrycznymi i innymi umiejętnościami objętymi programem nauczania w klasach IV - VI.
          • Uczniowie kl. VII – VIII opracują gry utrwalające podstawowe działania matematyczne, wybrane pojęcia geometryczne, zagadnienia związane z ułamkami zwykłymi, dziesiętnymi, figurami geometrycznymi, pierwiastkami, równaniami, potęgami i innymi umiejętnościami objętymi programem nauczania w klasach VII- VIII.

5. Forma konkursu: Praca plastyczna.
          6. Technika pracy: Matematyczna gra planszowa może być wykonana dowolną techniką.
          7. Warunki uczestnictwa w konkursie:

·    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI i ich rodziców oraz uczniów klas VII-VIII.

• Każda uczestnicząca w konkursie gra musi być zamknięta. Na pudełku musi
            znajdować się nadrukowana metryczka według wzoru: tytuł gry,  imię i nazwisko autora/autorów gry oraz wiek,  liczba graczy,  wiek graczy,  orientacyjny czas rozgrywki. Także powinna zawierać instrukcję, planszę, pionki.
          • Zasady gry należy przedstawić na kartce w formacie A4 (w formie wydrukowanej).
          • Planszę do gry w formacie A3 można wykonać dowolną techniką plastyczną.
          • Do pracy dołączone mogą być elementy gotowe tylko takie, jak kostka do gry czy pionki ale mile widziane są pionki (2D lub 3D) wykonane ręcznie.
          • Gra powinna być oryginalna, nigdzie dotychczas nie publikowana.
          • Kryteria oceny prac: związek pracy z tematem, wartość artystyczna, wartość matematyczna,
            zachowanie funkcji i cech gry planszowej, koncepcja i kompozycja, estetyka pracy.

8.  Przebieg konkursu:

• Termin przekazywania prac upływa 29.05.2023r.
          • Ocena prac konkursowych przez powołaną komisję: 30.05.2023r.
          • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród: 2.06.2023r.
          • Wszystkie przekazane prace przechodzą na własność organizatora konkursu i zostaną
            wyeksponowane na pokonkursowej wystawie.

9. Ocena prac i nagrody przyznane uczestnikom konkursu:
          · W każdej z kategorii autorzy trzech najlepiej ocenionych gier zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymają pozytywne uwagi za udział w konkursie.
          · Oceną prac zajmie się specjalnie powołana komisja konkursowa. Decyzje komisji konkursowej
          są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

· Prace niezgodne z kryteriami nie będą oceniane.
          10. Postanowienia dodatkowe:
          · Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac (także tych nienagrodzonych) w publikacjach i/lub działaniach promocyjnych organizatora oraz celach dydaktycznych. · Odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich innych osób bierze na siebie uczestnik
          konkursu