• Konkursy

• MISTRZ KALIGRAFII - WYNIKI KONKURSU

• 07.05.2021 00:21
        • Konkurs dla klas I-III
        • 28 kwietnia 2021 roku, uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie „Mistrz kaligrafii”. Konkurs miał na celu kształtować umiejetność pięknego pisma, ćwiczyć cierpliwość i koordynację oraz rozwijać miłość do języka ojczystego. Wszyscy chętni uczniowe napisali tekst najpiękniej jak potrafili i zaprojektowali swoje inicjały, w jak najbardziej pomysłowy sposób. Jury oceniło najwyżej prace Emilii Bodziony z klasy III, która zajęła I miejsce, Huberta Schab z klasy II, który zajął miejsce II. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Świerczek z klasy II. Wszystkim uczestnikom i wygranym serdecznie gratulujemy.

KK

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ŁADNEGO PISANIA

1. Konkurs Kaligrafii skierowany jest do uczniów klas I-III „MISTRZ KALIGRAFII”.

2. Organizatorem Konkursu jest nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce- Katarzyna Kaczocha.

3. Celem konkursu jest:

· rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania,

· rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania,

· rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

· kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju

· odkrywanie oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

1. Warunki uczestnictwa w konkursu:

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I- III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce. Każdy chętny uczeń z klas I- III może zgłosić się do konkursu, który obędzie się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żelazówce dnia 28.04.2021 roku. Czas trwania konkursu: 30 minut. Każdy uczestnik dostarcza w dniu konkursu zeszyt w linię. W ramach zadania konkursowego uczestnicy w przyniesionych zeszytach, będą wykonywać zadania : kaligraficzne przepisanie fragmentu zaproponowanego tekstu, wykonanie ozdobnych inicjałów własnego projektu. Na konkurs uczniowie zgłaszają się z własnym piórem do pisania. W czasie nauczania zdalnego konkurs będzie odbywał się zdalnie, a uczestnicy przesyłają zdjęcia wykonanych prac.

1. Kryteria oceny prac i zadań dokonuje Komisja Konkursowa, która podczas oceny prac uwzględnia:

· ogólne wrażenie estetyczne,

· czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu,

· poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,

· właściwe łączenie liter,

· równomierne położenie liter,

Obowiązuje zakaz korzystania z korektorów.

1. Komisja konkursowa i nagrody

· Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie mistrza kaligrafii dokona komisja powołana przez organizatora.

· Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu konkursu.

· Nagrodami zostaną uhonorowani Laureaci konkursu, którzy zajęli miejsca I, II i III. Możliwe są również wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

· Lista nagrodzonych zostanie umieszczona na szkolnej stronie internetowej.