• Konkursy

• Konkurs plastyczny ,,Jak Parki Narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej.

• 02.02.2022 12:46

Szkolny koordynator konkursu: mgr Patrycja Markot

Szkolny koordynator konkursu: mgr Patrycja Markot

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

-klasy 1-3 szkoły podstawowej,

-klasy 4-8 szkoły podstawowej.

Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach:

-na etapie szkolnym – 03.02.2022 r.

-na etapie ogólnopolskim- 14.02.2022 r.

Wymagania dotyczące Pracy Konkursowej:
          praca plastyczna w technice (z wyłączeniem elementów trójwymiarowych oraz wystających):
          rysowanie kredkami świecowymi lub ołówkowymi, malowanie pastelami, malowanie
          farbami, kolaż, techniki mieszane (np. farby i kredki).
          format A4, papier biały;

Cel konkursu:

1. Zaznajomienie uczniów z dziedzictwem naturalnym jakie posiadamy w naszym kraju.
          2. Propagowanie postawy ekologicznej wobec wszechobecnej dewastacji przyrody.
          3. Kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro jakim są Parki Narodowe.
          4. Uwrażliwianie na piękno przyrody.

Uczniowie zostali zachęceni do konkursu poprzez przekazanie im jak i rodzicom informacji za pośrednictwem aplikacji Librus. O zachęcenie uczniów do udziału w konkursie zostali również poproszeni wychowawcy poszczególnych klas.