• Konkursy

• Regulamin konkursu "Aktywnie, zdrowo i sportowo od 10 lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelazówce

• 16.02.2022 13:43
        • Szkolny organizator konkursu: mgr Karolina Zyznar
        •                                                 Regulamin konkursu: ”Aktywnie, zdrowo i sportowo od 10 lat                                                                  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelazówce”

1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce.

2. Koordynatorem jest nauczyciel – Karolina Zyznar.

Cele konkursu:

Zdobycie i pogłębianie wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności:

1. propagowanie zasad zdrowego żywienia;
          2. wpływ aktywności fizycznej na zdrowie,
          3. rozwijanie zainteresowań uczniów oraz członków rodziny tematyką zdrowego stylu życia oraz kształtowanie u niej prozdrowotnych postaw i zachowań;
          4. umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności dotyczących żywności, żywienia i zdrowego stylu życia.
          5. propagowanie zdrowego stylu życia w szkole, w domu i środowisku pozaszkolnym;
          6. stworzenie możliwości wymiany doświadczeń w pracy artystycznej i wychowawczej

Termin konkursu:

Przedmiot konkursu:

1. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie zadań zgodnie z przedstawianą tematyką

i utrwalenie ich za pomocą zdjęć oraz filmików.

2. Co tydzień podany zostanie na dziennik elektroniczny Librus inny rodzaj aktywności fizycznej oraz inny rodzaj przygotowania zdrowego posiłku.

3. Przesyłane zadania są zapisywane w formie zdjęć (format jpg) oraz filmików (format mp4)

wysłane za pomocą Librusa do koordynatora – Karoliny Zyznar.

Przesłane prace muszą być podpisane (imię i nazwisko ucznia oraz nr. zadania)

4. Organizator powołuje i odwołuje Komisję Konkursową, która składa się co najmniej z 3 osób,

- Komisja Konkursowa wybiera 3 najlepsze prace konkursowe, na podstawie kryteriów

określonych.

Uczestnicy:

Uczestnikami Konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie naszej szkoły oraz ich członkowie rodziny.

Konkurs rozstrzygany jest w trzech kategoriach:

- przedszkole (3-4, 5-6 latki)

- klasy 1-4

- klasy 5-8

Kryteria oceny:

- zgodność zadań z określonymi tematami zadań, (5 pkt)

- terminowość (każdy tydzień przesłanie prac do niedzieli) - (5 pkt, każdy dzień opóźnienia -1 pkt)

- stopień trudności wykonania (5 pkt)

- atrakcyjność i pomysłowość (4pkt)

- zaangażowanie członków rodziny (zgoda RODO na upublicznienie wizerunku), (3 pkt za 1 osobę)

- estetyka wykonania (3pkt)

1. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

2. Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie wyników

Wyniki Konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły oraz wywieszone na tablicy informacyjnej w Szkole, w terminie 14 dni od zakończenia konkursu.

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku

Ja, ………………………… (imię, nazwisko) zapoznałem się z regulaminem konkursu „Aktywnie i zdrowo w domu”,

wyrażam zgodę na nieodpłatną, nieograniczoną czasowo publikację Pracy Konkursowej obejmujący zdjęcia i nagrania filmowe zawierające mój wizerunek przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce w celu promocji i edukacji na stronie internetowej szkoły https://szkolazelazowka.edupage.org oraz kronice szkoły.

Jednocześnie oświadczam, że: zapoznałam/em się z klauzurą informacyjną do przetwarzania danych osobowych uczniów/przedszkolaków i ich rodziców / opiekunów prawnych umieszczoną na stronie szkoły pod adresem: https://szkolazelazowka.edupage.org/a/rodo-1.

…………………………………………

Data i czytelny podpis