• Konkursy

• Regulamin konkursu na hymn lub piosenkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelazówce

• 18.03.2022 12:21
        • Szkolny organizator konkursu: mgr Ewa Chmura
        • Regulamin konkursu na hymn lub piosenkę Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Żelazówce

1. Organizator konkursu Organizatorem konkursu na hymn / piosenkę jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żelazówce

2. Cel konkursu Celem konkursu jest:
             uświadomienie roli hymnu/ wspólnej piosenki w społeczności szkolnej,
             popularyzacja szkoły w środowisku lokalnym,
             rozbudzanie poczucia identyfikacji z własnym środowiskiem,
             wzbogacenie tradycji i symboli szkoły,
             stworzenie hymnu, piosenki umacniającej więź uczniów z własną szkołą.

3. Warunki uczestnictwa w konkursie
            1. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkoły.
            2. Projekty konkursowe są realizowane grupowo - klasowo
            3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
            4. Uczestnicy są zobowiązani przedstawić projekt autorski.
            5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żlazówce - zwycięski utwór będzie wykonywany na uroczytościsch szkolnych.
            6. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

4. Zasady uczestnictwa
            1. Tematyka hymnu/piosenki powinna być związana ze szkołą
            2. Hymn powinien zawierać dwie zwrotki i refren
            3. Każda klasa może zgłosić jeden projekt.
            4. Prace konkursowe należy przekazać w formie elektronicznej
            5. Prace powinny być opatrzone informacją zawierającą która klasa
            6. Uczestnicy są zobowiązani przedstawić autorski tekst

7. Jeżeli muzyka jest zapożyczona z innej piosenki należy podać źródło, kompozytora muzyki.
            7. Organizator nie zwraca nadesłanego tekstu i jednocześnie zastrzega sobie możliwość publikowania wybranego tekstu.

5. Miejsce i termin składania prac konkursowych
            1. Prace należy składać do 29 kwietnia 2022r., prace przesyłamy do Pani Ewy Chmury na e- mail: chmuraewa2nnsp@gmail.com
            2. Prace konkursowe, niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
            3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

6. Kryteria oceny prac konkursowych
            1. Przy ocenie komisja w szczególności uwzględni: zgodność treści z tematem, poprawność merytoryczną i językową, rytmiczność i oryginalność tekstu.
            2. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez Dyrektora szkoły.

7. Rozstrzygnięcie konkursu
            1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzcę konkursu.
            2. Organizator nie zwraca przekazanego tekstu i jednocześnie zastrzega sobie możliwość publikowania wybranego/wybranych tekstu/teksów. Organizator zstrzega sobie prawo do wykonywania zwyciękiego utwóru na uroczystościach szkolnych.
            3. Komisja zastrzega sobie prawo do wykorzystania lub rezygnacji z proponowanego tekstu. 4. Komisja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w tekście lub wykorzystania więcej niż jednej pracy konkursowej.