• Konkursy

• Regulamin rodzinnego konkursu plastycznego „Ozdoba wielkanocna”

• 11.03.2022 12:23
        • Szkolny koordynator konkursu: mgr Katarzyna Bień
        • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Organizator konkursu:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce.

1. Uczestnicy konkursu:

• uczniowie klas I-III
          • uczniowie klas IV- VIII

2. Cele konkursu:

• kontynuowanie tradycji wykonywania ozdób świątecznych
          • prezentacja ozdoby świątecznej, jako elementu uwzględniającego tradycje Świąt Wielkanocnych
          • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień manualnych i plastycznych dzieci
          • kształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy
          • wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.
          • kształtowanie uczciwego współzawodnictwa

3. Zasady konkursu:

• każdy uczeń może zgłosić do konkursu dowolną ilość ozdób wielkanocnych,
          • format przestrzenny, technika pracy dowolna,
          • zachęcamy do wykorzystania materiałów naturalnych (tj.: drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna) lub odzyskanych z recyklingu,
          • metryczka pracy:  imię i nazwisko ucznia, klasa; umieszczona w widocznym miejscu

4. Kryteria oceny:

1. Ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu.

2. Dobór i wykorzystanie materiałów (minimalizacja materiałów gotowych), zgodnie

z     tematem.

3. Wkład pracy.

4. Estetyka pracy.

5. Walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)

5. Termin składania prac:   do 8 kwietnia 2022 r.

Prace należy złożyć u wychowawcy klasy, a następnie wychowawca przekazuje prace organizatorom.

6. Finał konkursu:

• 11 kwietnia 2022 – ocena prac konkursowych przez powołaną komisję.
          • 13 kwietnia 2022 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
          • Organizatorzy konkursu przewidują dla laureatów konkursu (dwóch grup wiekowych) dyplomy i nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Uregulowania ogólne: udział w konkursie łączy się z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych uczestników. Wykonane ozdoby wielkanocne po ocenie konkursowej przechodzą na własność organizatora konkursu i zostaną przekazane na kiermasz wielkanocny organizowany w szkole 12 kwietnia 2022 podczas konsultacji z rodzicami.

Szkolny koordynator konkursu: mgr Katarzyna Bień