• Konkursy

• Regulamin Konkursu „Tongue twisters”/”Językowe Połamańce”

• 01.04.2022 11:43
        • Szkolny koordynator konkursu: mgr Andrzej Rola
        • Regulamin Konkursu „Tongue twisters”/”Językowe Połamańce”

20.04.2022, godz. 9:55

1. Uczestnicy konkursu:

• klasy 1-3
          • klasy 4-8

2. Cele konkursu:-

• Zapoznanie uczniów z bogactwem i zróżnicowaniem języka angielskiego.
          • Nauka fraz i zwrotów szczególnie trudnych do wymówienia.
          • Zachęta do ćwiczenia dykcji poprzez samodzielną naukę skomplikowanych zdań i zwrotów.
          • Doskonalenie umiejętności recytatorskich i autoprezentacji.
          • Efektywna nauka poprzez zabawę słowem.

4. Zasady konkursu:

• uczniowie otrzymują uprzednio przygotowany zestaw łamańców językowych (klasy 1-3: 20 łamańców, klasy 4-8: 30 łamańców)
          • w dniu konkursu uczniowie losują trzy łamańce z otrzymanych zestawów
          • po wylosowaniu uczniowie mają minutę na zapoznanie się z łamańcami
          • uczniowie recytują łamańce przed komisją konkursową

5. Kryteria Oceny:

• poprawność językowa
          • dykcja
          • tempo
          • autoprezentacja (ubiór galowy: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie dla chłopców, biała bluzka i czarna lub granatowa spódnica dla dziewcząt)

7. Komisja przyznaje nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc w konkursie oraz po jednym wyróżnieniu dla klas 1-3 i 4-8.

8. Decyzja odnoście zwycięzców zostanie ogłoszona po wysłuchaniu wszystkich kandydatów. Decyzja Komisji odnośnie zwycięzców i nagród jest ostateczna.

9. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Zgłaszający się wyraża tym samym zgodę na publikację zdjęć na stronie internetowej szkoły.

10. Chęć udziału w konkursie należy zgłosić do koordynatora konkursu do 8.04.2022 roku.

11. Konkurs odbędzie się 20.04.2022r. o godz. 9.55.