• Konkursy

• Regulamin konkursu na kalendarz adwentowy w języku niemieckim „Adventskalender”

• 08.11.2022 13:11
        • Koordynator szkolny: mgr Magdalena Woynarowska-Piasecka
        • Regulamin konkursu

Adresaci konkursu: uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej,

Organizator konkursu: Magdalena Woynarowska-Piasecka, nauczyciel języka niemieckiego

Cele konkursu:

• popularyzacja języka niemieckiego,
          • rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Niemiec,
          • kształtowanie tolerancji wobec innych kultur,
          • pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości,
          • rozwijanie uzdolnień plastycznych,
          • zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

Opis konkursu:

Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Forma konkursu:

Wykonanie kalendarza adwentowego „Adventskalender”, uwzględniając 24 okienka/ przegródki/pojemniczki itp. i ich numerację – poszczególne „okienka” kalendarza powinny zawierać dowolne słowa, bądź zwroty w języku niemieckim, związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Termin i miejsce składania prac: do 30 listopada (środa) do nauczyciela języka niemieckiego

Kryteria szczegółowe:

• dowolna forma plastyczna,
          • każdy uczestnik może przygotować tylko jedną pracę,
          • pracę proszę podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą autora.

Komisja konkursowa oceniając prace uczniów weźmie pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność pracy z tematem,
          • poprawność językową,
          • pomysłowość i oryginalność ujęcia tematu,
          • estetykę i technikę wykonania pracy.

Postanowienia ogólne:

• troje uczestników konkursu za zajęcie najwyższych miejsc uzyska dyplomy oraz nagrody rzeczowe,
          • prace przechodzą na własność organizatora konkursu

-      w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, nieujętych regulaminem, decyzję podejmuje organizator konkursu.