• Ogólnopolski Projekt edukacyjny „Sztuka Emocji”

• 03.10.2024 13:40
        • Og￳lnopolski Projekt edukacyjny "Sztuka Emocji"
        • Projekt edukacyjny „Sztuka Emocji” to ogólnopolska inicjatywa, w której uczniowie klas 1-8 naszej szkoły będą brali udział w roku szkolnym 2024/2025. Celem tego projektu jest wprowadzenie dzieci i nauczycieli w świat emocji, wykorzystując sztukę w jej różnych formach, jako narzędzie do zrozumienia, wyrażania i radzenia sobie z emocjami.

Główne założenia projektu to:

• Przybliżenie uczniom świata uczuć i emocji poprzez różne formy sztuki.
          • Kształtowanie umiejętności rozumienia i wyrażania własnych emocji oraz empatii wobec innych.
          • Promowanie zdrowia psychicznego i budowanie poczucia własnej wartości.
          • Tworzenie i wzmacnianie relacji interpersonalnych oraz wspieranie uczestnictwa w grupie.

Projekt „Sztuka Emocji” jest zgodny z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025, co dodatkowo podkreśla jego znaczenie edukacyjne i społeczne. Jest to doskonała okazja dla uczniów do rozwijania kompetencji emocjonalnych w kreatywny sposób.