• Ważna lekcja pierwszej pomocy - Spotkanie z ratownikiem w naszej szkole

• 11.10.2024 08:57
        • Spotkanie z ratownikiem medycznym
        • Dziś, z okazji Dnia Ratownika, mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Bernadettę Mrówkę, która na co dzień zawodowo zajmuje się ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego. Było to dla nas tym bardziej wyjątkowe spotkanie, ponieważ pani Bernadetta, jako radna Gminy, poświęciła swój prywatny czas, aby podzielić się swoją wiedzą z zakresu ratownictwa.

Podczas spotkania pani Bernadetta przybliżyła uczniom nam tajniki udzielania pierwszej pomocy, co jest niezmiernie ważne w sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdego dnia. Uczniowie mieli również okazję samodzielnie przećwiczyć udzielanie pomocy na fantomach, co pozwoliło lepiej zrozumieć i utrwalić zdobyte umiejętności.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Magdalena Wojnarowska-Piasecka podziękowała pani Bernadetcie Mrówce za to, że znalazła czas, by przyjść do naszej szkoły i podzielić się swoją wiedzą dotyczącą ratownictwa. Podkreśliła również, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, która może uratować życie w kluczowych momentach.

Takie spotkania uczą nas, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i przypominają, że każdy z nas, niezależnie od wieku, może przyczynić się do ratowania życia drugiej osoby.

Małgorzata Gawlik