• Warsztaty dotyczące autyzmu dla uczniów klas IV i V w ramach obchodów Miesiąca Autyzmu

• 15.04.2024 08:24
        • Kwiecień - miesiąc autyzmu
        • W ramach obchodów Miesiąca Autyzmu, pedagog szkolny przeprowadził warsztaty dotyczące autyzmu dla uczniów klas IV i V. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z istotnymi faktami na temat autyzmu oraz dowiedzieć się, w jaki sposób mogą pomóc i jak właściwie zachować się wobec osób dotkniętych tą różnorodnością.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję obejrzeć edukacyjne filmy, które pomogły im lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi mogą się spotkać osoby z autyzmem. Ponadto, dzieci zaangażowały się w tworzenie niebieskich motyli, których symbolika ma na celu promowanie integracji i zrozumienia dla osób z autyzmem.

Autyzm jest jednym z najczęściej diagnozowanych przypadków neurologicznych, które wpływają na sposób, w jaki jednostka komunikuje się, zachowuje i postrzega świat. Dlatego ważne jest, abyśmy jako społeczność edukowali się na temat autyzmu i promowali włączające podejście wobec tych osób.   Wspólne działania, takie jak te warsztaty, pomagają budować świadomość i empatię wśród dzieci oraz społeczności szkolnej jako całości.