•  Nasza szkoła angażuje się w Miesiąc Autyzmu:
        • Nasza szkoła angażuje się w Miesiąc Autyzmu:

• 17.04.2024 12:19
        • Kwiecień - miesiącem autyzmu
        • W naszej szkole, w klasach 4-8, związku z ustanowieniem Kwietnia Miesiącem Autyzmu, zorganizowaliśmy kilka działań.  W ramach naszych działań profilaktycznych przygotowaliśmy gazetkę edukacyjną pod tytułem „Zrozumieć Autyzm”, na której umieściliśmy przydatne wskazówki dotyczące reakcji i współpracy z osobami z autyzmem. Dodatkowo, na terenie szkoły została umieszczona specjalna ścianka informacyjna, przypominająca społeczności szkolnej  o znaczeniu Miesiąca Autyzmu oraz zachęcająca do aktywnego uczestnictwa w działaniach wspierających. Dzięki zorganizowanym zajęciom z pedagogiem, uczniowie mieli okazję poznać istotę autyzmu oraz zdobyć wiedzę na temat tego zaburzenia neurologicznego.

Edukacja na temat autyzmu w naszej szkole jest niezwykle istotna, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia stygmatyzacji oraz budowania bardziej otwartego i wspierającego środowiska dla wszystkich uczniów. Dzięki zrozumieniu i akceptacji różnorodności neurologicznej, nasza społeczność staje się bardziej empatyczna i przyjazna dla osób z autyzmem, co sprzyja lepszej integracji społecznej i rozwojowi każdego ucznia.

M. Gawlik