• Europejski Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• 07.05.2024 08:52
        • Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
        • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, ustanowionego przez Komisję Europejską na dzień 6 maja. To święto ma istotne znaczenie, gdyż skupia uwagę obywateli Unii Europejskiej na kwestii bezpieczeństwa na drodze. Jego wprowadzenie wynika z coraz większej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów, które niestety zdarzają się każdego roku.

W ramach obchodów tego dnia, uczniom zostały przypomniane  zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Ich wiedza została sprawdzona i utrwalona dzięki wykorzystaniu planszowych gier edukacyjnych. Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość współpracy w grach interaktywnych, systematyzując tym samym swoją wiedzę.

Należy podkreślić, jak istotne jest regularne przypominanie o zasadach bezpieczeństwa drogowego oraz udzielanie praktycznych wskazówek naszym wychowankom. Dzięki temu młodzi ludzie stają się bardziej świadomi ryzyka na drodze i potrafią lepiej reagować w sytuacjach zagrożenia, co może znacząco przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych.

Małgorzata Gawlik