• Drużyna Orląt

• Kalendarium Orląt I Półrocze

1 IX 2021 r.

Grupa Orląt wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022, oraz w obchodach 82. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Orlęta złożyły wiązankę pod pomnikiem poległych w wojnie w Dąbrowie Tarnowskiej.

IX 2021 r.

Aby uczcić pamięć osób poległych w czasie II Wojny Światowej, Orlęta wraz z opiekunami udali się pod pomnik w Brniku. Aby uczcić poległych, w chwili zadumy, zapalili znicze.

20 X 2021 r.

Orlęta – Adrian Rodak, Alan Ciąbor, Jakub Porada, Karol Sołtys, Mikołaj Sołtys wraz z opiekunem, uczestniczyli w różańcu oraz mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Św. Wincentego a Paulo w Żelazówce. Po zakończonej modlitwie, wymienione Orlęta rozdawały odblaski mieszkańcom Żelazówki, przede wszystkim osobom starszym.

11 XI 20221 r.

Grupa Orląt wzięła udział w obchodach 103. rocznicy odzyskania przez Polski niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej. Orlęta złożyły wiązankę pod pomnikiem poległych w wojnie w Dąbrowie Tarnowskiej.

XI 2021 r.

Grupa Orląt miała okazję poznać elementy samoobrony oraz musztry wojskowej dzięki naszej absolwentce.

XI-XII

Grupa Orląt zgłębia tajniki musztry paradnej pod okiem p. Dominiki Ulmański

Wydarzenia z udziałem naszych Orląt

25.03.2022r. - Orlaki pod pomnikiem w Brniku

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce objął patronem opiekę pod pomnikiem. Z okazji miesiąca marca, który jest miesiącem upamiętniającym żołnierzy niezłomnych, uczniowie zrzeszeni w drużynie Orląt dokonali prac porządkowych przy monumencie, złożyli okolicznościowy wieniec i znicze, pełnili honorową wartę a także uczcili bohaterów poległych za ojczyznę modlitwą i minutą ciszy.

Była to też doskonała okazja do promowania wśród dzieci i mieszkańców postaw patriotycznych i pamięci o lokalnej historii. Szkoła pamięta.

18.03.2022r. Droga Krzyzowa Szlakiem Błogosławionej Karoliny Kózkówny

18.03.2022r., grupa Orląt miała okazję uczestniczyć w drodze krzyżowej szlakiem Karoliny Kózki, w Wał Rudzie. Bł. Karolina Kózkówna poniosła męczeńską śmierć na początku I wojny światowej (18 XI 1914 r.), mając zaledwie 16 lat, wykazując dużą odwagę poświęcając swoje życie. Obecnie każdego osiemnastego dnia miesiąca o godzinie 15, ma miejsce to nabożeństwo.

1.03.2022r. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Drużyna Orląt wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Woynarowską-Piasecką udała sie pod pomnik w Dąbrowie Tarnowskiej, aby oddać hołd żołnierzom wyklętym.