• E-twinning

• HARMONOGRAM PROGRAMU „e-Twinning”

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce

O projekcie

Polscy i duńscy uczniowie piszą do siebie listy i poznają swoją kulturę, rodzinę, hobby.

Nauczyciele będą łączyć uczniów w pary w zależności od ich umiejętności językowych i wieku. Uczniowie będą pisać listy na zadany temat.

Listy zostaną zebrane i przesłane  do szkoły partnerskiej. Planuje się również spotkanie online z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły oraz zapoznanie i konwersacje w języku angielskim.

Cele

Celem tego projektu jest umożliwienie naszym uczniom używania języka angielskiego

poza salą lekcyjną, poznania swoich rodzin, hobby, miasta, kultury, tradycji itp.

Chcemy dodać trochę zabawy do procesu uczenia się języka angielskiego i zwiększyć ich motywację.

Na zakończenie projektu oczekujemy, że nasi uczniowie:

Staną się bardziej pewni w używaniu języka angielskiego.

Staną się bardziej świadomi znaczenia nauki języka angielskiego jako obcego,

Wzrośnie ich świadomość i szacunek dla innych kultur,

Rozwiną umiejętności pisania w języku angielskim.

1. Zadania

Wymiana listów powitalnych.

Wymiana listów z życzeniami bożonarodzeniowymi

Wideokonferencja między korespondującymi uczniami przy użyciu aplikacji Microsoft Teams (w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia).

Wymiana listów (możliwe tematy: spędzanie wolnego czasu, plany na ferie)

Wymiana listów (możliwe tematy: zwyczaje wielkanocne, wiosna w Polsce i w Danii)

Wideokonferencja między korespondującymi uczniami przy użyciu aplikacji Microsoft Teams (w okresie poprzedzającym Wielkanoc).

Wymiana listów (możliwe tematy: plany na wakacje, zakończenie roku szkolnego

Wideokonferencja między korespondującymi uczniami przy użyciu aplikacji Microsoft Teams  (w okresie poprzedzającym zakończenie roku szkolnego.

21.03.2022r. - Są! Już doszły! - wymiana korespondencji

Nasi uczniowie, uczestniczący w programie e-Twinning, odebrali listy od nowych kolegów i koleżanek ze szkoły w Danii, którzy już niedługo otrzymają odpowiedzi. Mamy nadzieję, że korespondencja okaże się owocna, zarówno pod względem znajomości języka angielskiego jak i poznania nowych przyjaciół.